Felikso Martišiaus nurodytu keliu beeinant

Vasario 13 d. Prienų „Žiburio“ gimnazija pakvietė kolegas iš rajono pagrindinių mokyklų bei Birštono gimnazijos kartu pažymėti gimnazijos dieną. Prienų gimnazijos kelias prasidėjo 1918 m., kai „Žiburio“ draugijos pavedimu į Prienus atvyko Višakio Rūdos vikaras Feliksas Martišius ir įkūrė progimnaziją, kuri vėliau tapo gimnazija.

1925 metais buvo išleista pirmoji laida. 1944 m. gimnazijos statusas panaikintas, o F. Martišius perkeltas kunigauti į Simną. 1959 m. buvo pastatytas dabartinis gimnazijos pastatas, 1989 m. vidurinei mokyklai grąžintas „Žiburio“ vardas, o 1995 m. – gimnazijos statusas.

Dabartiniai gimnazistai papasakojo susirinkusiems, koks reiklus buvo F. Martišius ir kaip jis puoselėjo sodininkystę. O istorijos pasakojimus perpynė dainomis, kurias puikiai atliko gimnazijos ansamblis (vad. Roma Ruočkienė).

Gimnazijos dvasia – unikalus dalykas. Deja, Švietimo ir mokslo ministerijos strategai nutarė, kad gimnazijos statusą turi gauti visos švietimo įstaigos, kuriose bus vykdomas vidurinis ugdymas. Ir gimnazijos išskirtinumui liks tik prisiminimai.

 

Taip pat skaitykite