Egidijus Janavičius: „Prienų lenktynės“ gali atgimti…

Viktoras Arbačiauskas
Prienuose vis dar prisimenami laikai kai rajono keliais vykdavo automobilių ralio varžybos. Prienų lenktynės buvo populiarios tarp sportininkų mėgėjų. Varžybas organizuodavo „Maskmotorsport“ klubas, kuriam vadovavo Egidijus Janavičius. Visiems jis tada buvo tiesiog Egis.
Deja, po to, kai vienos varžybos baigėsi tragiškai – žuvo žiūrovas, Egis su partneriais nutarė padaryti pertrauką, kuri užsitęsė ilgokai.
Bet štai vieną sekmadienio rytą „Sodžiaus“ sodo bendrijoje pavėsinėje sėdėjo dviese ir kalbėjosi apie automobilių sportą. Pokalbis buvo tikslingas, nes „Krašto Vitrinos“ korespondento pašnekovu buvo ne kas kitas, o būtent Egis, kuris prieš daugelį metų paliko Prienus ir įsikūrė Garliavoje.
Šiandien Egis – gerai Lietuvoje žinomos „Juta Rasing“ sporto komandos vadovas, bet pats jis šio fakto nesureikšmina. Pasak jo, darbas komandoje, kuri dalyvauja įvairiose automobilių lenktynėse ir ne tik Lietuvoje, tikrai ne iš lengviausių, bet įdomus profesine ir vadybine prasmėmis.
„Juta Rasing“ komandos nariai dalyvauja ralio, žiedinių lenktynių ir kartingo varžybose.
Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera“ taurės varžybose „Juta Rasing“ komandai atstovauja Jonas Gelžinis, kuris praeitame sezone tapo „Pro-Am1“ kategorijos nugalėtoju, o šiemet jau yra tarp lyderių bendroje „Porsche Carrera Cup GB“ lenktynių įskaitoje.
Ralio varžybose šiemet nelabai sekasi praeito sezono Lietuvos ralio čempionui Vytautui Švedui. Ir piloto nesėkmės, be jokios abejonės, duoda nemažai darbo mechanikams. Pasak Egio, šioje situacijoje labai svarbus tampa piloto ir mechanikų brigados bendras darbas analizuojant pasitraukimo iš lenktynių priežastis.
Egis pasakojo apie darbą „Juta Rasing“, o aš stebėjausi jo sugebėjimais apie rimtus dalykus kalbėti labai aiškiai ir paprastai, neišryškinant savo indėlio šiame procese. Jam svarbi visuma, nors kiekviena pergalė elementariuose dalykuose taip pat labai aktuali, nes be tokių pergalių nebus ir absoliučios.
Smagu ir tai, jog Egis su nostalgija prisimena tuos laikus, kai buvo organizuojamos „Prienų lenktynės“, nors laikotarpis ir nebuvo itin palankus tokių varžybų organizavimui. Pasak jo, ne vieną kartą buvo kilusi mintis atnaujinti lenktynes, bet iki realių veiksmų nebuvo prieita. Visgi yra vilties, jog „Prienų lenktynės“ vėl gali pakviesti automobilių sporto mėgėjus pasigalinėti Prienų rajono keliais. Toks projektas gali būti įgyvendintas 2013 arba 2014 metais.
Pokalbis užsitęsė. Pašnekovas vardino „Juta Rasing“ komandos narių teigiamas savybes, džiaugėsi jų pergalėmis ir linkėjo bendro supratimo, nes tikslas visų komandos narių vienas: sėkmingas ir saugus pasirodymas visose varžybose.
Nors Egis ir gyvena Garliavoje, bet Prienų nepamiršta. „Laisvo laiko, ypač savaitgaliais, nėra daug, bet kai tik jis atsiranda, visada grįžtu į Prienus“, – teigė E. Janavičius.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Rasa

    Būtų smagu, jeigu atgimtų lenktynės. Kiekvienas naujas (ar buvęs senas) vėjo gūsis Prienuose neša atgimimą miestui – daugiau žmonių, daugiau užsiėmimo visiems, jaunimui proga susidomėti kuo nors daugiau nei Nemuno pakrančių šlifavimas (ne visų, žinoma). Iš tokių iniciatyvų ir gali atgimti mūsų miestas, tikrai ne iš valdininkų „nuleistų“ renginių. Sėkmės. 🙂