E. Visockas: „Pasirinkome, su kuriais dar galima kažką nuveikti pozityvaus“

Rajono savivaldybės Taryboje susiformavus naująjai  socialdemokratų, liberalcentristų, dviejų nepartinių ir „Keturių“ frakcijos daugumai bei pastarosios nariui Egidijui Visockui tapus mero pavaduotoju, viešoje erdvėje klausimų ne sumažėjo, o atvirkščiai – padaugėjo. Ypač daug kritikos strėlių yra nukreipta būtent į E. Visocką. Vieni jį vadina veidmainiu, kuris tik kalba, bet dirbti nemoka, kiti „žavisi“ jo sugebėjimais iškart sėdėti ant kelių kėdžių.

Prienu_seniunijos_zaidynes_2013

Naujienų portalo kvitrina.com korespondentas susitiko su mero pavaduotoju E. Visocku ir pabandė pasikalbėti apie jam metamus priekaištus, norėdamas išgirsti versijas šiais klausimais.

Atsakydamas į klausimą apie prioritetus jo naujajame darbe, E. Visockas teigė, jog jis pats negali jų pasirinkti, nes turi vykdyti Tarybos ir mero deleguotas funkcijas. Tiesa, prisipažino, jog mieliausi širdžiai sporto ir sveikatingumo klausimai, tačiau ir kitos veiklos yra aktualios.

„Keturių“ frakcijos narys pripažino, kad jo ir kitų frakcijos narių apsisprendimas grįžti į valdančiųjų gretas buvo įtakotas noru nutraukti užsitęsusią politinę krizę Taryboje. Esą po ilgų svarstymų buvo prieita nuomonės, jog būtent su dabartiniais koalicijos partneriais dar galima kažką pozityvaus nuveikti. „Pasirinkome šalį, kuri gali statyti, o ne tą, kuri moka tik griauti“, – pabrėžė E. Visockas.

Anot mero pavaduotojo, ankstesnis pasitraukimas iš komiteto pirmininko pareigų, o vėliau iš valdančiosios koalicijos buvo įtakotas daugumos priimtais sprendimais, ypač sporto ir sveikatingumo programų finansavime, arenų darbo organizavime, kurie buvo nepriimtini jam ir frakcijai.

Kalbėdamas apie personalijų įtaką priimtiems sprendimams, E. Visockas pabrėžė, jog atskirų Tarybos narių pozicijos neturėjo įtakos, nes viskas sprendėsi koalicijos balsų visuma. Vis tik mero pavaduotojas paminėjo ir A. Kederio pavardę, bet visiškai kitame kontekste. Jo teigimu, A. Kederys visada aiškiai išsakydavo savo poziciją ir jos laikydavosi, o ne taip, kaip kai kurie dabartinės padidėjusios opozicijos nariai keisdavo ją kas dvi valandas.

taures-medaliai-oranzine

Kalbėdamas apie skirtingas dabartinių koalicijos partnerių nuomones krepšinio klubo „Prienai“ finansavimo klausimu, E. Visockas pabrėžė, jog tiki, kad bus laikomasi susitarimo ir sporto bei sveikatingumo programų finansavimas priklausys nuo klubo veiklos rezultatų ir sugebėjimų pritraukti kuo daugiau vietinio jaunimo į savo gretas. „Nenoriu, kad krepšinis būtų tik verslas, mes turime auginti ir savo krepšininkus, o ne tik pirkti“, – teigė E. Visockas. Jo manymu, vaikų krepšinis rajone smukęs iki dugno ir jį būtina iš jo ištraukti.

Pokalbio metu buvo paliestas ir Prienų sporto ir pramogų arenos bei KKSC klausimas. Pašnekovas išreiškė įsitikinimą, jog abi arenas turėjo valdyti viena administracija, nes taip būtų taupomos lėšos, bet jei Tarybos nariai nutarė kitaip, tai jų veiklą būtina organizuoti taip, kad jos nekonkuruotų, o Sporto ir pramogų arena savo veiklą grįstų daugiau komerciniais pagrindais, o ne finansavimu iš biudžeto.

10_1020x330_gimona

Mero pavaduotojas atsakė ir į klausimą apie jo darbo santykius su kitomis rajono įstaigomis. Jis patvirtino, jog prašymų atleisti iš darbo Prienų KKSC ir „Žiburio“ gimnazijoje dar nėra pateikęs, nes abiejose atostogauja, tačiau grįžęs iš atostogų nutrauks darbinius santykius su minėtomis įstaigomis. „Astostogos prasidėjo anksčiau nei tapau mero pavaduotoju, pinigus jau buvau gavęs, todėl nemanau, kad nusižengiu darbo kodeksui“, – tvirtino E. Visockas.

Opozicija, pasak jo, eilinį kartą rodo, kad pirmiausia šmeižia ir spjaudosi, o paskui kviečia kartu dirbti.

Pokalbio pabaigoje mero pavaduotojas paatviravo sakydamas, jog eidamas į šias pareigas daug rizikavo, jau nekalbant apie finansus, nes dabar jo atlyginimas žymiai mažesnis, negu jis gaudavo dirbdamas dviejose įstaigose. „Atėjau tikėdamas, kad galiu nuveikti daug gero krašto žmonėms, nors laiko tam liko nedaug“, – tikino E. Visockas.

Vacys Staknys

 

Taip pat skaitykite

6 komentarai