Dviejų šalių draugystė

Prienuose ir Prienų rajone gyvena nemaža bendruomenė Ukrainos žmonių, turėjusių išvykti iš savo šalies ne savo noru. Galima tik pasidžiaugti jų integracija ir įsiliejimu į visuomenę.

Skriaudžių buities muziejus visuomet džiaugiasi sulaukęs svečių, o tarp jų ir ukrainiečių, apsistojusių Prienų rajono savivaldybėje. Galima drąsiai teigti, kad draugystė jau užsimezgė ir ji tik stiprėja. Džiaugiamės, kad tiek mūsų kraštiečių šeimos, tiek patys ukrainiečiai noriai prisideda prie daugumos Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro ir Skriaudžių buities muziejaus organizuojamų renginių, taip pat ir prie Ukrainos palaikymo renginių, tokių, kaip skirto dviejų šalių draugystei, – „Kartu iki pergalės“.

Renginio metu Skriaudžių laisvalaikio salėje visi gaminome apkasų žvakes Ukrainos kariams, klausėmės mūsų krašto poetės Alvyros Sventickienės eilių, skirtų nuo karo kenčiančios šalies žmonėms. Susipažindami su Ukrainos kulinariniu paveldu, vaišinomės ukrainietiškais barščiais, „pumpuškomis“, kartu klausėmės Natalijos Mironec atliekamų liaudies dainų, ukrainietiško folkloro. Susirinkę turėjo galimybę apžiūrėti ir padėkos dovanas už pagalbą kariams, gautas savanoriaujančio žmogaus iš pačių karščiausių taškų, paklausyti tikrų istorijų, atsivežtų tiesiai iš Bachmuto, Chersono ir kitų vietų. Smagu buvo išgirsti klausimus, kada vėl susitiksime gaminti žvakių, pabūti bendrystėje.
Tie patys ir dar daugiau ukrainiečių susirinko ir Skriaudžių buities muziejuje vykusioje Užgavėnių šventėje, kur jų atvežimu pasirūpino rūpestingos ir visuomet gerus darbus darančios Dainora ir Irma. Šventėje ir pasiruošiamuose darbuose dalyvavo ukrainiečių šeimos iš Alantos, Pakuonio, Prienų, Veiverių, ir tai buvo labai smagu. Malonu jausti, kad bendrystė ir draugystė tik stiprėja, o ateityje dar nutarėme, jog kartu įgyvendinsim ne vieną projektą, dar ne vieną kartą susitiksim, apsikabinsim, pakalbėsim apie gyvenimą.

Skriaudžių buities muziejaus muziejininkė Kristina Pažėrienė

Taip pat skaitykite