Dviejų mėgėjų teatrų draugystė – kelias į Dainų šventės šimtmetį

Vidmantas Venclovas

Neseniai praūžęs Dainų šventės šimtmetis tūkstančiams dalyvių įsimins ilgam. O aš noriu pasidalinti geru kaimynystės pavyzdžiu. Prieš Dainų šventės renginį visų mėgėjų teatrų vadovai buvo pakviesti į susitikimą, kuriame buvo pristatytas Teatrų dienos scenarijus. Teatrams buvo pasiūlyta paruošti tris kryptis, kurios galėjo atverti kelią į Dainų šventę. Tai buvo projektai: atgimusios menės (Valdovų rūmai), ištraukos iš atrinktų kūrinių ir gatvės teatras. Pasak Birštono KC „Vienkiemio teatro“ vadovės Beatos Klimavičienės, tame susitikime ji sėdėjo kartu su Stakliškių KLC teatro vadovu Vaidu Lengvinu ir išgirdę apie galimus projektus nutarė kartu pabandyti pristatyti bendrą darbą. „Prieštaravimų nebuvo ir kibome į darbą. Pasirinkome performansą „Piršlybos“, repetavome, padarėme įrašą ir nusiuntėme komisijai. Ir gavome kvietimą į Dainų šventės Teatrų dienos renginius“, – mintimis dalijosi Beata Klimavičienė. 

Stakliškių KLC mėgėjų teatro vadovas Vaidas Lengvinas teigė, jog Beatos Klimavičienės pasiūlymas kartu kurti buvo sutiktas entuziastingai, nes jam, kaip teatro vadovui, dalyvavimas tokiame projekte buvo lyg krikštas.
„Tai buvo nepakartojama. Pilies gatvės pradžioje vaidinome „Piršlybas“, o kartu į vaidinimą buvo įtraukiami ir žiūrovai. Dainos, šokiai, liaudiški kostiumai. Buvo sukurtas bendras su žiūrovais reginys, kuris nubraukė skirtumus tarp vaidinimo ir realaus gyvenimo“, – teigė V.  Lengvinas. Pasak Stakliškių KLC mėgėjų teatro vadovo, kaimynų pasiūlymas sudarė sąlygas stakliškiečiams prisiliesti prie šimtmečio Dainų šventės pasakos.
Beatos įsitikinimu, Jonas nesuradęs Onos, iš karto susigundė mergina iš žiūrovų tarpo ir kvietė šokti, o pasirodžiusi Ona sukėlė tikrą kivirčą ir atkovojo Joną. Piršlybos įvyko.
Visi liko patenkinti: ir mėgėjai aktoriai, ir Pilies gatvės praeiviai, ir vaidinimo žiūrovai. Fotosesijos tapo neatsiejama gyvenimiško vaidinimo dalimi.
Ir Beata, ir Vaidas teigė, jog užsimezgusi draugystė tęsis. Jau liepos 13 d. Matiešionių kaime žiūrovų laukia ir „Vienkiemio teatro“, ir Stakliškių mėgėjų teatro pasirodymai klojimo teatrų festivalyje.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą