Dūmų detektorius – saugesni namai

Birštono savivaldybė ir Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai vykdo kasmetinę akciją, kurios tikslas – užkirsti kelią skaudžioms nelaimėms, mažinti gaisrų skaičių, informuoti gyventojus apie pavojus ir padarinius.

Sausio 27 d. Birštono savivaldybėje vyko akcija „Saugokime save ir artimuosius“. Aplankytos socialiai remtinos šeimos, garbaus amžiaus ir atokiau Birštono seniūnijoje gyvenantys gyventojai. Kai kurie senyvo amžiaus piliečiai ir vienišos mamos žinojo apie autonominius dūmų jutiklius, tačiau dėl finansinių sunkumų nebuvo jų įsigiję, tad džiaugėsi įrengiama apsauga. Aplankytos šeimos paragintos prisidėti prie akcijos, įsirengiant daugiau dūmų jutiklių gyvenamosiose ir kitose patalpose. Aplankytos šeimos buvo konsultuojamos dėl elektros prietaisų, elektros instaliacijos naudojimo ir dūmtraukių priežiūros. Tarp gyventojų paplitęs įsitikinimas, kad dūmtraukius būtina valyti kartą per metus, yra klaidingas, nes juos privalu išvalyti šildymo sezono viduryje, t. y. sausio mėnesį. Nežinantys šio reikalavimo ar jo nevykdantys gali labai skaudžiai nukentėti, nes suodžių užsidegimas ir išplitimas gali visą šeimą viduryje žiemos palikti be namų. Remiantis statistika, per šalčius kilę gaisrai patys skaudžiausi – paprastai jie kyla tamsiuoju paros metu, kai gyventojai miega, o paliktos be priežiūros krosnys tampa nelaimių priežastimi.

Autonominiai dūmų jutikliai yra lengvai įrengiami, nereikalaujantys papildomos priežiūros prietaisai, kurie pirminėje gaisro kilimo stadijoje garsu informuoja gyventojus apie dūmų atsiradimą patalpoje. Kuo anksčiau jis išgirstamas, tuo greičiau užgesinamas gaisras ir padaromi mažesni nuostoliai, o svarbiausia – išsaugomas brangiausias mūsų turtas – sveikata ir gyvybė. Dūmų jutiklius rekomenduojama įrengti visose gyvenamosiose patalpose, kuriose nėra tiesioginių ugnies šaltinių (krosnies ar dujinės viryklės), koridoriuose, sandėliukuose ir palėpėse. Dūmų jutiklių galima nusipirkti artimiausioje statybinių prekių, buitinės technikos parduotuvėje už prieinamą kainą.

Pasirūpinkite savo saugumu, saugokime save, savo artimus ir turtą!

 

  Aleksas Trakys

Taip pat skaitykite