Į Birštoną užsieniečiai atvyksta dažnai – ne tik turistai, sanatorijų klientai, bet ir oficialios delegacijos, norinčios užmegzti bendradarbiavimo ryšius su žymiu Lietuvos kurortu. Birštoniečiai taip pat lanko draugus Baltarusijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse, o šie vizitai nėra tik biudžeto lėšų švaistymas pasižmonėjimui – jų nauda jau akivaizdi. Kaip pasakojo Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, viešnagė Baltarusijoje vykusiame ekonomikos forume buvo visokeriopai naudinga: pagarsintas kurortas ir jo privalumai, su Ašmenos rajono vadovais aptartos konkrečios projekto „Dviračių turizmo ir informacinės sistemos Lietuvos – Baltarusijos pasienyje vystymas“, kuriam jau gautas finansavimas iš ES fondų, detalės.
Draugystės su Lenkijos Elko miestu vaisiai taip pat labai džiuginantys. Bendras projektas su šiuo miestu gavo finansavimą iš ES fondų, iš šių lėšų perkami sportiniai įrengimai rekonstruojamam gimnazijos stadionui. Pasak direktoriaus, nuostabu tai, jog projektas – tai dar tik šiais metais pasirašytos bendradarbiavimo sutarties išdava.
Su broliais latviais birštoniečiai įgyvendina tris projektus. Vienas jų baigtas pernai, iš jo lėšų įsigyta įvairių priemonių meno mokyklai, garso aparatūra Kurhauzui, kur numatoma rengti koncertus, plenerus ir kitokius visuomenei skirtus renginius. Be to, atsirado ir krosnelė molio degimui, ji bus naudojama jaunimo ir suaugusiųjų edukacinei veiklai, turistų supažindinimui su vietos etnokultūra. kiti projektai dar laukia savo eilės, tačiau ir jų investicijos bus skirtos pagerinti miesto patrauklumui vietos gyventojams ir svečiams, turizmo plėtrai savivaldybėje.
Materialinė nauda, gaunama iš bendradarbiavimo ryšių yra labai svarbi ir gerai matoma, bet, anot V. V. Revucko, yra ir kitos šios veiklos pasekmės. Atvykstančios į Birštoną delegacijos ir mūsiškiai, viešintys užsienyje, kartu populiarina kraštą, teikia apie jį informaciją verslininkams, paslaugų sektoriaus atstovams, taip didindami ne tik turistų ir poilsiautojų srautus, bet ir užmegzdami įvairiapusiai naudingus santykius su kitų šalių žmonėmis, o tai teikia didelę naudą ne tik kurortui, bet ir visai šaliai. Tad šiuo atveju labai pasiteisina priežodis, jog geriau turėti šimtą draugų, nei šimtą litų, kurie, beje, ilgainiui irgi įplaukia į savivaldybės biudžetą.