kvitrina.com
Rugsėjo 2 d. Prienų sporto arenoje vyko finalinis „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybų etapas, kuriame dėl nugalėtojų vardo kovojo Naujosios Ūtos ir Veiverių vaikų komandos.
Pasak Prienų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro „Pienės pūkas“ socialinės darbuotojos Živilės Simanavičienės, šiame projekte dalyvavo vaikai iš 9 seniūnijų. Tiesa, komandų buvo tik aštuonios, nes Pakuonio ir Ašmintos seniūnijos pristatė vieną bendrą komandą, Išlaužo seniūnija nesugebėjo surinkti 7-11 metų šešių vaikų komandos.
Atrankos etape susitiko Ašmintos-Pakuonio/N.Ūtos, Balbieriškio/Prienų, Jiezno/Šilavoto bei Stakliškių/Veiverių seniūnijų komandos.
Jei N. Ūtos ir Ašmintos-Pakuonio komandų dvikovoje praeitų metų čempionai naujaūtiškiai neturėjo vargo, tai kituose susitikimuose pergalės buvo iškovotos minimaliu skirtumu.
Balbieriškio šešetukas Prienų komandą pranoko tik vienu tašku. Vienas taškas nulėmė ir Jiezno bei Šilavoto komandų dvikovą. Sėkmė lydėjo jiezniškius.
Stakliškių ir Veiverių komandų akistatoje po 10 estafečių rezultatas buvo lygus. Prireikė papildomos rungties ir joje triumfavo veiveriškių šešetukas.
Pirmajame pusfinalyje jėgas išbandė Balbieriškio ir Veiverių komandos. Šį kartą Veiverių vaikai buvo aktyvesni ir įtikinamai laimėjo dvikovą bei pateko į finalą.
Antrajame pusfinalyje N. Ūtos komanda lengvai įveikė jiezniškius ir antrus metus iš eilės tapo finalo dalyviais.
Finale, kurį stebėjo ir Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai, vyko apylygė kova, bet sėkmė dažniau lydėjo N. Ūtos komandą, kuri ir tapo varžybų nugalėtoja. Veiverių komanda liko antra.
„Vytauto“ krepšininkai finalininkams įteikė medalius ir prizus, o varžyboms teisėjavęs Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas kartu su Prienų socialinių paslaugų centro direktore Aurelija Urboniene padovanojo abiems komandoms keliones laivu Nemunu.
Finalines varžybas stebėjo ir kitų seniūnijų komandos. Visi dalyviai ir žiūrovai po varžybų buvo pakviesti paragauti įspūdingo torto.
Visgi, A. Urbonienė pažymėjo, jog vykdant projektą pagrindinė problema buvo komandų pavėžėjimas.
Projektas, kuris orientuotas į socialinės rizikos bei nepasiturinčių šeimų 7-11 metų vaikus, turėtų įtraukti žymiai daugiau vaikų. Pasakojimai, jog tokioje aplinkoje sunku surasti sportuojančių vaikų, neatlaiko kritikos. Pagal rajono švietimo įstaigų duomenis, seniūnijose nemokamus pietus gauna daugiau negu pusė mokyklas lankančių vaikų. Įdomi situacija ir su pavėžėjimu, nes dauguma mokyklų turi net po du geltonuosius autobusus, todėl sunku suvokti, kad gali kilti problema.
„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ projektas privalo plėstis ir įtraukti į sveikatingumo sąjūdį kuo daugiau visų rajono mokyklų mokinių. Tuo turi būti suinteresuotos mokyklų vadovybės, kūno kultūros mokytojai, socialiniai pedagogai, tėvai ir kiti socialiniai partneriai.
O taip – taisyklės. Bet jas kuria žmonės. O tobulėjimui nėra ribų.