Dramatiškose namų rungtynėse – „Milastos“ krepšininkų išplėšta pergalė

Vasario 9 d. Birštono „Milastos“ krepšininkai žaidė „Nostra.lt-RKL“ čempionato namų rungtynes su Jonavos komanda. Turnyrinės lentelės kaimynų kova buvo pilna dramatizmo ir bangavimo. Pirmoje rungtynių pusėje aikštelėje aiškiai dominavo aikštelės šeimininkai (9:2, 15:5, 22:14, 40:25) ir po dviejų kėlinių turėjo 8 taškų pranašumą (40:32). Antroje pusėje svečiai sugebėjo pakeisti žaidimo eigą (55:56) ir po trijų kėlinių pirmauti 2 taškais (56:58).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Jonavos komanda padidino savo persvarą iki 7 taškų (56:63). Bet tada savo spurtą surengė aikštelės šeimininkai ir po Dominyko Jurgelionio tritaškio susigrąžino lyderystę (64:63). Tačiau Jonavos komanda nesiruošė užleisti iniciatyvos ir antroje ketvirtojo kėlinio pusėje jau turėjo 4 taškų persvarą (68:72). Ovidijus Varanauskas pataikė tritaškį (71:72). Aikštelės šeimininkai „įjungė papildomą pavarą“ ir vis dažniau stojo prie baudų metimo linijos. Eivydas Aleksa ir Matas Zutkis baudos metimais rezultatą išlygino (74:74). Penki iš eilės Osvaldo Braždžio taškai ir „Milasta“ įgijo 5 taškų persvarą (80:75). Ovidijus Varanauskas pataikė dvitaškį ir komandas jau skyrė 7 taškai (82:75). Bet Jonavos komanda pataikė tritaškį (82:78) ir privertė Birštono komandos strategą Aurimą Liuizą paimto minutės pertraukėlę. Aikštelės šeimininkai surengė ataką, kurią pražangomis sustabdė svečiai. Edvardas Pikalavičius pataikė vieną baudą (83:78). Jonavos komandos ataka nebuvo sėkminga ir „Milastos“ krepšininkai iškovojo labai sunkią, bet svarbią pergalę.

Komandos lyderis Ovidijus Varanauskas (21 taškas) po rungtynių pasakė, jog smagu laimėti sudėtingas rungtynes prieš stiprų varžovą. Pasak jo, užtikrintos pergalės prieš silpnesnius varžovus, pertrauka varžybose ir pagrindinio centro nebuvimas turėjo įtakos žaidimo kokybei. Patyrusio krepšininko manymu, tokios pergalės prideda užtikrintumo. Ovidijus pabrėžė, jog jam smagu grįžti į pažįstamą kraštą ir teigiamai įvertino Birštono komandos organizaciją.

Birštono komandai po 17 taškų pelnė Laurynas Miknevičius ir Dominykas Jurgelionis. Naudingai žaidė Eivydas Aleksa (7 taškai, 5 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai). Deja, šiose rungtynėse pro šalį skriejo visi penki Osvaldo Braždžionio tritaškiai.