Dramatiška „Mačiūnai-KKSC“ namų pergalė ir nemaloni žaidėjo trauma

Sausio 6 d. Prienų „Mačiūnai-KKSC“  krepšininkai žaidė „Nostra.lt-RKL“ čempionato namų rungtynes su KK „Kupiškis“ komanda. Penktadienį Pauliaus Ivanausko auklėtiniai įtikinamai įveikė svečius iš Kupiškio, bet šios dienos rungtynės buvo kitokios.

Jos prasidėjo nemaloniu įvykiu. Prienų komandos žaidėjas Justas Gedminas jau pirmąją rungtynių minutę gavo rimtą kelio traumą. Žaidėjui prireikė medikų pagalbos, jis buvo išvežtas į ligoninę. Rungtynės užsitęsė. Prienų komandai sunkiai sekėsi rungtynių pradžioje (0:3). Atakos buvo nerezultatyvios, kol neįsijungė „toliašaudė“ Ernesto Mankausko „patranka“. Jo du tolimi „šūviai“ (6:3) leido komandai pajusti žaidimo ritmą ir labai greitai „Mačiūnai-KKSC“ sukūrė 7 taškų persvarą (12:5).

Bet kovingai nusiteikę Kupiškio krepšininkai atsakė spurtu 8:0 (12:13). Tiesa, aikštelės šeimininkai neliko skolingi ir įgijo 5 taškų pranašumą (18:13). Po pirmojo kėlinio Prienų komanda išsaugojo 6 taškų persvarą (24:16). Antrajame kėlinyje vyko apylygė kova, bet iniciatyva perėjo į svečių rankas. Kupiškio komanda ne tik panaikino atsilikimą (28:28), bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (32:33). Keletą minučių rezultatas svyravo tai vienos (35:33, 39:37), tai kitos  (39:41, 41:44) komandos naudai. Po dviejų kėlinių prieniškiai turėjo 3 taškų deficitą (43:46). Trečiojo kėlinio pradžioje „Mačiūnai-KKSC“ persvėrė rezultatą savo naudai (48:47), bet svečiai buvo labai aktyvūs ir sukrovė 7 taškų pranašumą (48:55). Savo pranašumą Kupiškio komanda, palaikoma savo sirgalių, išlaikė ir iki kėlinio pabaigos (67:72).

Ketvirtajame kėlinyje Pauliaus Ivanausko auklėtiniai pakilo į lemiamą šturmą ir jau po pusantros minutės persvėrė rezultatą savo naudai (75:74). Po tokios pradžios Prienų komanda nesustojo: po Domanto Šeškaus bei Adomo Stančiko tritaškių ir po Martyno Kancevičiaus  baudos metimų įgijo 10 taškų pranašumą (86:76). Antroje ketvirtojo kėlinio pusėje aikštelėje vyko tikra drama. Svečiai nesiruošė stebėti, kaip aikštelės šeimininkai žingsniuoja link pergalės, ir pradėjo galingą spurtą. Į rungtynes grįžo intriga (92:89). Per paskutines 30 sek. Domantas Šeškus du kartus stojo mesti baudas ir galutinai įtvirtino Prienų komandos pranašumą (95:89). Svečių metimai skriejo pro šalį.

„Mačiūnai-KKSC“ komandai 24 taškus pelnė Domantas Šeškus (7 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai), 17 – Paulius Steikūnas (13 atkovotų kamuolių), po 11 – Ernestas Mankauskas, Adomas Stančikas, Arnas Tilindė. Tai buvo devintoji Prienų komandos pergalė.