Donato Mockaus ir  Inese Valtere skulptūros ir grafikos darbai pavergė regėjimus

Vilija Čiapaitė

Prienų kultūros ir laisvalaikio centre plačiam meno mylėtojų ratui atsirado galimybė pasmalsauti, įvertinti ir apžiūrėti puikius, sakyčiau, pribloškiančius skulptorių Donato Mockaus ir Inese Valtere darbų parodą. Ką tik išstatytos skulptūros ir sukabinti tapybos, grafikos darbai ypač sudomino, tiesiog pavergė regėjimus. Kiekvienas darbas turi savitą braižą, nes jie priverčia sustoti, akimis paglostyti ir mintyse pajusti tęstinumą, minčių galią. Juk beveik visos skulptūros puikiai suderintos su įvairiomis medžiagomis. Štai, medis puikiai dera su bronza, stiklas su akmeniu ir kt.
Ant sienų kabantys grafikos darbai mus supažindina su žmogaus veido subtilybėmis, iki pedantiškai smulkių raukšlelių ir žvilgsnio, tarsi stebinčio atėjusius apžiūrėti parodos.

Abu menininkai Donatas ir Inese dirba ranka rankon, gal dėl to jie vienas kitą papildo, suteikia magiškų skulptoriui minčių. Atradę vienas kitą puikiai dera kaip muzikos instrumentas.
Dabar meninkai gyvena Rygoje, tačiau jų kelionės ir darbai nuo Lietuvos iki Japonijos matomi įvairiuose simpoziumuose.
Donatas Mockus gimė 1974 m. Kaune. 1993 m. baigė M. K. Čiurlionio meno mokyklą Vilniuje, studijavo VDA Kauno dailės institute, kur įgijo skulptoriaus specialybę (magistras). Dirba skulptūros, scenografijos, taikomosios grafikos srityse, kuria kaukes lėlių teatrui. D. Mockus yra pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą sniego skulptūrų simpoziumuose, Magadane gavo aukščiausią įvertinimą Permėje vykusiame simpoziume – skulptorių pagrindinį prizą. Beje, Prancūzijos kalnuose 20 metų vykstančiame sniego skulptūrų simpoziume dailininkas pribloškė visus. Per visą šio renginio istoriją nėra buvę, kad kas nors gautų daugiau nei tris apdovanojimus. D. Mockaus komanda surinko keturis aukščiausius įvertinimus.
Kartu su Donatu ranka rankon dirba Inese Valtere. Jos darbų subtilumas ir švelnus moteriškumas tarsi įsilieja į visumą ir verčia stebėtis smulkiomis detalėmis…
Parodos atidarymo metu vyko dainuojamosios poezijos atlikėjo Romo Naidzinavičiaus koncertas „Vėjo laivė“.

Taip pat skaitykite