Dievo pamylėti

1472940_544246068993410_6821727_n

1472940_544246068993410_6821727_nKai šėliodamas ruduo nuo medžių nudraskė nuauksintus medžių lapus ir juos pavertė bevaizdžiais, dailininkai susibūrė draugėn ir atvyko į gamtos prieglobstį pasisemti atgaivos, pasikrauti idėjų. Laikas nenumaldomai skaičiavo valandas.

Ir štai Nemajūnuose 5-asis Lietuvos tapytojų pleneras „Nikodemo Silvanavičiaus keliu“ baigė savo darbinį vizitą medinės neogotikos stiliaus Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios prieigose.

Menininkų darbai papuošė bažnyčią ir leido daugumai pasidžiaugti nuveiktais darbais, pajusti dailininkų dvasios polėkio minutes ar valandas. Dauguma dailininkų it paukščiai išskrido į gimtuosius namus ar tęsti darbų, tačiau likusieji džiaugėsi atvykusiųjų dėmesiu.

Kaip jiems sekėsi, ar šis laikotarpis tikrai buvo derlingas? Vienbalsiai visi dailininkai sakė, kad nutapė neįtikėtinai daug darbų. Gal dėl to, kad pakeitė vietą, o gal dėl to, kad teko pabūti gamtoje ir su ja mintimis nuklysti į meninius labirintus, o gal kad nebuvo interneto ir televizoriaus. Tai buvo pats nuostabiausias laikas.

Ne visi paveikslai buvo išeksponuoti, o žvelgdama į juos pajutau tirštėjančio vakaro prieblandoje išryškėjusį kryžių, boluojančius medžius ir tylą. Pasisukusi į kitą pusę, tarsi užuodžiau žydinčių gėlių salsvą kvapą, primenantį neseniai praskriejusią vasarą, kitur gi – aušros nubalintus gamtos sukurtus stebuklus… medinį namelį, tyliai stovintį bežadį medį…

Taigi dailininkai Valentinas Varnas, Arvydas Kašauskas, Milda Gailiūtė, Feliksas Jackevičius, Indrė Baronė, Alfredas Šatas, Aldona Šaitienė, Julius Baronas, Dalia Skirdalaitė ir plenero kuratorius bei daugelio kitų Lietuvoje rengiamų tapytojų plenerų organizatorius Marius Mindaugas Danys grįžta į įprastas vėžes, tačiau jie nesako „sudie“, o sako „iki susitikimo“, nes jie tikisi, kad kitais metais Birštono parapijos Šv. Antano Paduviečio bažnyčios kleb. dek. mons. Jonas Danilevičius tikrai juos priims atnaujintame, restauruotame autentiškame mediniame pastatų komplekse Nemajūnuose, kuriame ir buvo pradėti organizuoti plenerai, skirti Birštone gyvenusiam žymiam lietuvių dailės akademikui, tapytojui Nikodemui Silvanavičiui ir jo kūrybos atminimui. Čia dailininkams buvo ir bus suteiktos pačios geriausios sąlygos gražiausiems darbams gimti.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite