Didžiąsias metų šventes pasitikime saugiai

Žiemos šventės ir paskutinės senųjų metų akimirkos daugumai primena jaukius pašnekesius su šeima, dangų raižančius fejerverkus, krykštaujančius vaikus prie žibančios eglutės, vaišėmis nukrautus stalus ir mandarinais kvepiančius namus. Tokiu metu arba ruošiamės priimti svečius, arba patys keliaujame paviešėti ir nuoširdžiai iš galvų metame visas blogas mintis. Vis dėlto linksminantis nereikėtų pamiršti, kad šis pasakiškas gerumo ir dosnumo laikotarpis kartu ir ilgapirščių darbymetis bei pagausėjusių nelaimių metas.

145x50_Compensa_Prienai

 

Kam poilsis, o kam darbas

Draudimo bendrovės „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ duomenimis, pranešimų apie vagystes žiemos švenčių laikotarpiu pasitaiko beveik ketvirtadaliu daugiau nei kitų kalendorinių švenčių metu. Greičiausiai taip yra todėl, kad gruodžio mėnesį šventinių dienų gerokai daugiau nei per kitas šventes. Tokiu laikotarpiu dažnas palieka namus ir keliauja aplankyti giminaičių bei draugų, namai lieka tušti ir ilgapirščiams ima niežtėti delnus.

 

Poniška Šv. Kūčių vakarienė

Vienas draudimo bendrovės klientų net ir šiandien pamena praeitų metų Šv. Kūčias. Tąsyk visa šeima išvyko į už 200 kilometrų gyvenančių tėvų namus ir nieko neįtardami ramiai sau vakarojo. Grįžus paaiškėjo, kad jų namuose siautė ilgapirščiai. Vagys ne tik išnešė brangiausius rastus daiktus – grynuosius, monetų kolekciją, buitinės ir elektroninės technikos prietaisus, bet ir sugebėjo kaip reikiant pasilinksminti – išgėrė rastą vyną, ištuštino šaldytuvą ir paliko baisią netvarką. Nors draudimo bendrovė patirtus nuostolius šeimai ir atlygino, nemalonus jausmas, kad po tavo namus vaikščiojo vagys, išmėtytų daiktų vaizdas ir nerimas išvykstant liko iki šiandien.

 

„Paprastai žmonės nelinkę galvoti apie turto saugumą, kol patys arba jų artimieji nepatiria nuostolių, todėl be galo naiviai tikisi išvengti ilgapirščių namuose palikdami šunis arba, dar blogiau, įsivaizduoja esą šventiniu laikotarpiu šalia niekur neišvykę kaimynai laiku sureaguos ir iškvies policiją“, – apgailestauja „Compensa“ Prienų skyriaus vadovas Alvydas Barščevičius.

 

Ar egzistuoja geriausias apsaugos būdas?

Apie būdus apsisaugoti savo turtą nuolat kalbama daug ir nuobodžiai. Ko gero, visiems girdėtos galimybės įsirengti signalizaciją, susimontuoti šarvo duris ar įmantrius langų užraktus, o kur dar apsauginės žaliuzės, grotos ir seifai. Vis dėlto, anot draudimo specialisto, vieno, visiems tinkamo apsaugos recepto nėra – kad ir ko imsitės, tai padės tik pratęsti laiką ir galbūt išgelbėti bent dalį turto. „Liūdna, bet pasprukus vagišiams, nukentėjusiajam teks savo lėšomis atkurti prarastą turtą ir sutaisyti vagystės metu sugadintas saugos priemones, – patirtimi dalijasi A. Barščevičius. – Galiu tik pasidžiaugti, kad vis daugiau žmonių suvokia, kad dažnu vagystės atveju kvepia blogiausiu scenarijumi, tad šalia fizinių apsaugos priemonių domisi dar ir turto draudimo galimybėmis. Kita vertus, tai vienintelis tikrai pasiteisinantis „apsaugos“ būdas – prarastas turtas atgaunamas bent jau pinigine išraiška.“

 

Šviesos danguje – ne tik džiaugsmas

Šventiniu laikotarpiu reikėtų nepamiršti ir apie fejerverkų bei gaisrų žalą. Kasmet žiniasklaida pasakoja istorijas apie dėl sprogusių petardų ar kitokių pirotechnikos gaminių patirtas nelaimes. „Rodos, visiems puikiai žinoma pagrindinė pirotechnikos taisyklė – naudoti tik blaiviems, žiemos švenčių laikotarpiu staiga ima ir pasimiršta, – pasakoja A. Barščevičius, – o tada nukenčia ne tik žmonės, bet ir turtas aplink.“

Draudimo bendrovės darbuotojai galėtų valandų valandas pasakoti netikėčiausius įvykius, kai išdaužusi langą į kambarį įskrido petarda ar krintančios žiežirbos iš „dangaus puokštės“ padegė stogą. Liūdniausia, kad tokiu atveju surast kaltininką praktiškai neįmanoma, o gaisro žalos didžiausios ir skaudžiausios – sudegus stogui patiriami nuostoliai gali siekti net iki 100 000 litų.

 

Dovana sau

Norėtųsi, kad metų pabaigos švenčių šurmulys ir galvos sukimas dėl vaišių ant stalo bei neparašytų sveikinimų šiuo laikotarpiu būtų vieninteliai kamuojantys rūpesčiai, tad „Compensa“ siūlo suskubti sudaryti savo brangiausios investicijos – namo ar buto – apsaugos sutartį, nes tai geriausia dovana jūsų ramybei. Be to, draudimo bendrovė vis dar vykdo akciją, kuria suteikia visų rizikų draudimo apsaugą už gerokai mažesnę kainą. Švęskite saugiai!

Taip pat skaitykite