Darnus kolektyvas – gražūs rezultatai

kvitrina.com

Gruodžio 27 d. Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro meno mėgėjų kolektyvai surengė šventinį koncertą, kuriame dalyvavo visi muzikuojantys, dainuojantys, vaidinantys Jiezno krašto žmonės. Gausus meno mėgėjų būrys atrinko skambiausius koncertinius numerius ir dovanojo juos jiezniečiams.

Kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Dalia Vertinskienė pirmuosius į sceną pakvietė vaikų ir suaugusiųjų folkloro kolektyvus „Jieznelė“, juk „reikia pradėti nuo savo šaknų“. Šie kolektyvai jau du kartus buvo pakviesti dalyvauti respublikinėje Dainų šventėje. Svarbu tai, kad juos lanko žmonės, mėgstantys senuosius papročius, atvykstantys iš tolimiausių seniūnijos kampelių. Folkloro atlikėjai dažnai dainuoja savo krašto dainas, kurias užrašo iš senųjų seniūnijos gyventojų. Gražu, kad kartu su suaugusiaisiais noriai dainuoja jaunimas. Šiems ansambliams vadovauja Ingrida Valentienė.

Šventinį, trankų pasirodymą jiezniečiams skyrė seniausias Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro kolektyvas – liaudiškos muzikos kapela „Jieznelė“. Kaip paminėjo direktorė, šio kolektyvo amžiaus intervalas įspūdingas – 82-14 metų. Daug gražių melodijų jaunus kolektyvo narius išmokė kapelos įkūrėjas Pranas Valatka. Šiuo metu kapelai vadovauja Ingrida Valentienė.

Šmaikščiais liaudiškais pasakojimais koncertą nuspalvino respublikinio pasakotojų konkurso „Žodzis žodzį gena“ rajoninio turo nugalėtoja Sigutė Katkauskienė.

Visų pamėgtas kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Retro“ savo dainomis linkėjo romantiškų meilės metų, o moterų vokalinis ansamblis „Jieznelė“ jiezniečiams ir svečiams skyrė kalėdines dainas. Vadovė Danguolė Smalskienė visuomet atranda visiems priimtinų ir skambių kūrinių.

Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų teatras suvaidino L. Didžiulienės komediją „Paskubėjo“. Kaip visuomet, šio teatro pasirodymai labai laukiami ir šiltai priimami žiūrovų. Režisierė Angelė Jaruševičienė kiekvienais metais nustebina vis nauju spektakliu.

Koncertą vainikavo solistų Simonos Kindaravičiūtės ir Tomo Ivanausko skambias balsais atliekamos dainos.

Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis meno mėgėjų bendruomenei linkėjo kūrybingų, gražių ir laimingų ateinančių metų ir dovanojo saldų prizą.

Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius džiaugėsi gražiu ir kūrybingu kultūros centro darbu, organizuotų renginių gausa.

Kultūros centro direktorė D. Vertinskienė susirinkusius žiūrovus kvietė prisijungti prie gausios meno mėgėjų bendruomenės, pasinaudoti galimybe išreikšti save kūryboje, o kolektyvų vadovams palinkėjo, kad jų neapleistų kūrybingumas, tolerancija, kuri padeda darniai dirbti ir gražiai bendrauti.

 

Organizatorių nuotraukos.

 

Taip pat skaitykite