Buvęs kinoteatro pastatas laukia permainų

Senasis kurorto kinoteatras, kuris prieš keletą metų buvo papuoštas istoriniu Birštono paveldo tentu, vis dar yra ginčų objektu tarp Savivaldybės ir UAB „Vilbana“. Vykdydamas Tarybos sprendimą, su „Vilbana“ kariauja ir Birštono kultūros centras. Pasak jo vadovo Zigmo Vileikio, bendrovė kartu su delspinigiais Centrui skolinga už nuomą apie 27 000 Lt. Kultūros centro vadovas paaiškino, jog jau vyksta teisminiai ginčai apeliacine tvarka.

Apylinkės ir apygardos teismų instancijose sprendimai buvo palankūs Kultūros centrui. Apeliacinio teismo kolegija pasiūlė šalims susitarti ir lauks sprendimo iki gruodžio 4 d. Jei taikos sutartis nebus pasirašyta, teisminiai ginčai tęsis iki kitų metų sausio 3 d.

Savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas naujienų portalui kvitrina.com sakė, jog Savivaldybė norėtų pasirašyti taikos sutartį, bet nesutiks „Vilbanai“ grąžinti jau sumokėtą (apie 57 000 Lt) nuomos mokestį. Pasak administracijos vadovo, galima nubraukti reikalavimą mokėti nesumokėtą mokestį, o mainais gauti iš bendrovės pakoreguoto žemės sklypo detalųjį planą. Anot V. V. Revucko, buvusio kinoteatro pastatą, jei dar užsitęs teisminiai ginčai, reikės nugriauti, nes su kiekvienais metais jo būklė prastėja.

Administracijos direktorius atmeta „Vilbanos“ pretenzijas dėl sumokėto nuomos mokesčio, nes administracija netrukdė bendrovei išnuomotose patalpose vykdyti veiklos. Nevykdyti jokios veiklos, o laukti kol bus patvirtintas detalusis planas pakoreguotam projektui, buvo pačios bendrovės sprendimas.

Tiesa, V. V. Revucko manymu, ginčai galėjo baigtis anksčiau, jei administracija būtų daugiau bendravusi su bendrovės savininkais, o ne su jos atstovais.

Deja, ginčai ginčais, bet ir dabar sunku suvokti, kodėl šis procesas taip užsitęsė, bet sprendimas būtinas, nes kurorto centre riogsantis nenaudojamas pastatas nedaro miestui garbės.

Taip pat skaitykite