Britų taryba įvertino teatralizuotą V. Šekspyro kūrybos pristatymą Birštono bibliotekoje

DSCF5865

Lietuvos bibliotekininkai aktyviai prisidėjo prie Britų tarybos kvietimo kartu š. m. balandžio mėnesį įgyvendinti iniciatyvą „Šekspyras gyvas bibliotekose“. Ji ne tik leido dar kartą prisiliesti prie Viljamo Šekspyro kūrybos, bet kartu paskatino pačių bibliotekininkų kūrybiškumą, rengiant minėjimo vakarus, kviečiant skaitytojus į prasmingus susitikimus su iškiliausiu Anglijos literatūros kūrėju. Meninės instaliacijos, viktorinos, mini spektakliai, nevystančios gėlės, net 6 kalbomis skaitomi sonetai – visa tai parodė, kad Lietuvos bibliotekininkai aktyvūs, originalūs ir geba kurti šventę savo bendruomenėms.

Balandžio 24 d. Britų taryba sukvietė visus aktyviai prie iniciatyvos prisidėjusius bibliotekininkus į šventinę popietę Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Ji prasidėjo Lietuvos Respublikos prezidentės patarėjos Marijos Dautartaitės sveikinimo žodžiu ir žaismingu pastebėjimu, kad oras tą dieną buvo tikrai britiškas. Didžiosios Britanijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence pasidžiaugė, kad Viljamo Šekspyro 400-osios mirties metinės garbingai minimos Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Bibliotekininkų draugijos pirmininkė, kuri yra ir Birštono viešosios bibliotekos direktorė, Alina Jaskūnienė nuoširdžiai dėkojo pasaulinės iniciatyvos organizatoriams už suburtą bibliotekininkų bendruomenę kurti, patirti ir dar kartą atrasti nepakartojamą Viljamo Šekspyro kūrybos pasaulį.

Britų tarybos direktorius dr. Artūras Vasiliauskas teikė apdovanojimus 5 Lietuvos bibliotekoms, kurios, komisijos nuomone, originaliausiai, įsimintiniausiai suorganizavo renginius, skirtus V. Šekspyrui.

Birštono viešoji biblioteka pateko tarp geriausiųjų ir buvo apdovanota už balandžio 8 d. bibliotekoje surengtą teatralizuotą kūrybos skaitymą su profesionaliais aktoriais Petru Venslovu ir Henriku Savickiu bei gėlių, kurių personifikacijų gausu Viljamo Šekspyro sonetuose, liejimo akvarele dirbtuvėles su Vilija Čiapaite. Džiaugiamės įvertinimu ir dėkojame visiems, padėjusiems renginį organizuoti.

Šie metai paskelbti Bibliotekų metais ir džiugu, kad Bibliotekų metų pavasaris pažymėtas Viljamu Šekspyru – auksiniu pasaulinės literatūros klasiku.

Ledina Tamošiūnienė

 

Taip pat skaitykite