Birštonui nereikia kito stiliaus kurti

Vidmantas Venclovas

Rugpjūčio 18 d. Birštone be didelio šurmulio centriniame kurorto parke buvo atidarytas Skulptūrų takas. Prieš tai Savivaldybės administracinio pastato mažojoje salėje merė Nijolė Dirginčienė kviestiniams svečiams pristatė kurorto dabartį bei ateities vizijas. Savivaldybės vadovė pabrėžė, jog ateityje Birštonas turėtų tapti tarptautiniu integruoto turizmo ir modernaus kurortinio gydymo karališkuoju kurortu. Beje, nuo senų laikų Birštonas gerai žinomas kaip balneologinis kurortas.

Po merės pristatymo įsiplieskė diskusija, kurios metu buvo išsakytas pastebėjimas, jog Birštonas turi sukurti savo stilių, išskiriantį jį iš kitų kurortų. Išsakyta mintis nuskambėjo taip, lyg iki šiol Birštonas neturėjo ir neturi savo stiliaus. Su tokia pozicija sunku sutikti, nes Birštonas jau dabar ryškiai išsiskiria iš kitų šalies kurortų gamtovaizdžiu, saugumu ir betriukšme bei kamerine aplinka.

Jei diskutuoti, tai būtina kalbėti apie dabartinio Birštono stiliaus išsaugojimą bei tobulinimą be revoliucinių sprendimų, siekiant sudaryti gamtos ir kamerinės aplinkos idiliją. O tobulinti yra ką ir iki tobulybės dar toloka, bet savo šarmą Birštonas turi ir privalo jį išlaikyti.

Akivaizdu, jog dėl kai kurių ateities projektų galima ginčytis, nes, pavyzdžiui, planuojamas tiltas per Nemuną prie kamerinės aplinkos išsaugojimo kurorte tikrai neprisidės, nes tada padidės transporto srautai, didinantys ir triukšmo lygį.

Birštonui verta grįžti prie idėjos paversti kurortą pėsčiųjų bei ekologiško transporto zona. Būtent ši idėja tobulai tinka prie Birštono stiliaus.

 

Taip pat skaitykite