Birštono vienkiemio kaimo teatras – teatrų šventės „Atspindžiai“ laureatas

DSC_1048

Lietuvos nacionalinis kultūros centras kas dveji metai rengia Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūrą-šventę „Atspindžiai“. „Atspindžių“ tikslas – skatinti suaugusiųjų mėgėjų teatrų plėtrą, meninio lygio augimą, regionų teatrinių tradicijų bei nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą.

Šie metai „Atspindžių“ konkurse Birštono vienkiemio teatrui buvo ypatingai sėkmingi. Konkurse teatro aktoriai vaidino S. Kymantaitės-Čiurlionienės komediją „Kuprotas oželis“ (Rež. B. Klimavičienė). Po regioninės apžiūros Birštono vienkiemio teatro aktorių laukė netikėtumas. Teatras, kaip vienas geriausiai pasirodžiusių teatro kolektyvų, buvo pakviestas dalyvauti baigiamojoje šventėje, vykusioje Šeduvos amatų ir kultūros centre. Po pasirodymo Birštono vienkiemio teatrui buvo įteiktas laureato diplomas.

Šiais metais „Atspindžiai“ suspindėjo jau 23-iąjį kartą. Šventėje organizuojami trys apžiūrų turai: rajoninis, regioninis ir baigiamasis. Jų metu renkami patys originaliausi, stipriausi, aukščiausio meninio lygio miestų ir miestelių teatrai. Spektaklius vertina kompetentinga vertinimo komisija, kurią sudaro režisieriai, teatro pedagogai bei teatro meną kuruojantys kultūros ir švietimo darbuotojai.

2016 metais penkiose regioninėse apžiūrose suvaidinti 82 spektakliai, iš jų 47 miestų bei rajonų centrų teatrų ir 35 miestelių, kaimų teatrų. Laureatų diplomus pelnė 23 teatrai (15 miestų, rajonų centrų ir 8 kaimų bei miestelių).

Birštono vienkiemio teatras „Atspindžių“ konkurse dalyvauja jau antrą kartą. Smagu, kad Birštono vienkiemio teatro meninis lygis kiekvienais metais auga. 2014 metais „Atspindžiuose“ pristatytas spektaklis, pastatytas pagal Žemaitės komediją „Trys mylimos“ (Rež. B. Klimavičienė). Regioniniame ture Birštono vienkiemio teatrui suteikta trečia meninio lygio kategorija. Kolektyvo nariams buvo sunku patikėti, kad iš 35 miestelių ir kaimų mėgėjų teatrų, dalyvavusių apžiūroje, vienkiemiečiai – tarp 8 geriausių kolektyvų.

Birštono vienkiemio bendruomenės nariai džiaugiasi laimėjimu ir nežada nuleisti taip aukštai iškeltos kartelės. Dėkoja visiems prisidėjusiems prie šio gražaus rezultato, palaikiusiems iniciatyvą, žiūrovams – už teigiamas emocijas, pastabas ir žada toliau džiuginti nuotaikingais teatro spektakliais.

 

 

Birštono vienkiemio bendruomenės informacija

Taip pat skaitykite