Birštono valdžios apsisprendimas: futbolo grupė bus, įsiliejimas į LFF sistemą – ne

Ignas Mineikis

Birštono futbolo istorija prasideda nuo 1933 metų. Apie tai savo straipsnyje „Apie futbolo Birštone istoriją ir jo dabartį“ rašo Vytautas Šeškevičius. Pastaruoju metu, kai Lietuvos futbolo federacija nustatė įvairių amžiaus grupių futbolininkų dalyvavimo čempionatuose reikalavimus (čempionatuose negali dalyvauti biudžetinėse įstaigose ugdomi futbolininkai) Birštono savivaldybė atsidūrė kryžkelėje – vystyti futbolą Birštono sporto centre ar perduoti vaikų ugdymą viešajai įstaigai? 

Kaimynai Prienų rajono savivaldybė yra priėmusi sprendimą vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų futbolą perduoti į VšĮ „Nemuno futbolo centras“ rankas, kuris, anot savivaldybės atstovų, pasiteisino.
Apie futbolo ateitį Birštono savivaldybėje neseniai vyko portalo kvitrina.com žurnalisto diskusija su Birštono savivaldybės vicemeru Vytu Kederiu, Birštono sporto centro direktoriumi Giedriumi Gustu ir šio centro direktoriaus pavaduotoju Aurimu Liuiza.
Diskusija užsitęsė, nes buvo aptartas ne vienas aspektas. Savivaldybės atsakingi asmenys išsakė vieningą nuomonę, jog Birštonas nekurs futbolo sistemos, bet vaikams, norintiems lankyti futbolo treniruotes ir mokytis žaidimo subtilybių, bus suteiktos galimybės Birštono sporto centre.


Pasak Birštono sporto centro direktoriaus Giedriaus Gusto, situacija su futbolu kurorte išties sudėtinga. „Situacija paini, nes trenerių kaita nesukuria stabilumo, todėl ieškomi sprendimai situacijai stabilizuoti. Manau, iki rudens bus aišku. Bet galiu užtikrintai pasakyti, jog vaikams, kurie norės žaisti futbolą, sąlygos bus sudarytos“, – savo mintimis dalijosi Giedrius Gustas. 

Aurimas Liuiza teigė, jog trenerio užduotis įkvėpti vaikučius bei įskiepyti meilę savo sporto šakai. „Net darant viską teisingai ir gerai, procesas gali užtrukti ne vienerius metus, todėl būtinas pastovumas ir meilė savo darbui. Vaikų treneris ne tik turi būti savo sporto šakos žinovu, bet kartu ir pedagogu, ir socialiniu darbuotoju“, – apie savo jau daugiau nei dešimtmečio patirtį pasakojo krepšinio treneris. 

Vicemeras Vytas Kederys aiškiai davė suprasti, jog, deja, kurorte yra mažai vaikų, o galimybių užsiimti užklasine veikla – daug. „Birštono sporto centras, gimnazija, meno mokykla, kultūros centras siūlo sportuoti, dainuoti, šokti, groti įvairiais instrumentais, vaidinti, tapyti, meistrauti, kurti. Kaip visiems pasidalinti turimą potencialą? Todėl nereikia mums kelti didelių ambicijų visose sporto šakose, o savo dėmesį nukreipti į sveikatingumo ugdymą“, – teigė vicemeras.

Taip pat skaitykite