Birštono valdžia – jaunimo rankose

Kovo 6 d. Birštono savivaldybė suteikė galimybę gimnazijos moksleiviams vienai dienai tapti savivaldybės valdžios atstovais, tarnautojais, kurorto įmonių, įstaigų darbuotojais.

Ryte gimnazijos moksleiviai ir savivaldybės administracija, įstaigų, įmonių vadovai dalyvavo bendrame susitikime, kur susirinkusiuosius pasveikino merė Nijolė Dirginčienė, pasidžiaugdama, kad kurorto jaunimas kupinas idėjų, aktyvus ir domisi tiek savivaldybės, tiek Birštono įstaigų, įmonių veikla.

Ji taip pat pristatė Tarybą, jos narius, papasakojo, kaip vyksta Tarybos posėdžiai, kokie komitetai ir komisijos veikia, be to, savivaldybės vadovė aptarė savivaldybės biudžetą, kurorte vykstančius renginius, įgyvendintus ir dar tebevykstančius projektus bei ateities perspektyvas. Ji palinkėjo jaunimui niekada negalvoti, kad viską žino, nes taip tikrai nėra. Anot jos, tokia diena yra galimybė praplėsti savo akiratį.
Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas pristatė administracijos struktūrą, jos darbo specifiką, aptarė demografinę situaciją kurorte.
Gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius padėkojo merei už iniciatyvą surengti šią atvirų durų dieną ir pasidžiaugė, kad kurorte galvojama apie ateitį, apie tai kas pakeis išeisiančius į pensiją darbuotojus. Anot jo, patirtį turi pakeisti veržlumas, jaunystė, naujos idėjos.
Po bendro susirinkimo naujieji „darbuotojai“ išsiskirstė po kabinetus ir įstaigas, kur kartu su tarnautojais ir valdžios atstovais atliko įprastus darbus, stebėjo, kaip bendraujama su gyventojais, kokios paslaugos teikiamos, kaip rašomi raštai ir ruošiami dokumentai ir t. t. Jaunoji „merė“ Greta su tikrąja savivaldybės vadove Nijole Dirginčiene aptarinėjo idėjas, kaip pritaikyti slidinėjimo kalną vasaros sezonui, „vicemeras“ Šarūnas su tikruoju mero pavaduotoju Juozu Aleksandravičiumi diskutavo apie rinkimų sistemą, mero pavaduotojo veiklos specifiką ir atsakomybės sritis, o „administracijos direktorius“ Laurynas kartu su direktoriumi Valentinu Vincu Revucku lankėsi kitoje Nemuno pusėje, kur apžiūrėjo apleistus pastatus.
Po „darbų“ vyko aptarimas, kurio metu „merė“ Greta ir „mero pavaduotojas“ Šarūnas pristatė visų „darbuotojų“ bendras idėjas apie tai, ką naujo galima pasiūlyti Birštonui. Tarp idėjų buvo pramogų centro statyba, nusileidimo takeliai į tvenkinius, biologinių atliekų dėžės šunims, klubas, kino teatras ir boulingas, vandens pramogos, visą parą veikiantys tualetai, mažamečių vaikų dienos centras, vasaros darbas paaugliams, knygynas, dažasvydis, vasaros rogutės, kartingai, senjorų diskoteka, „Kartu“ universitetas, picerija, atliekų rūšiavimo konteineriai. Susirinkusiesiems itin patiko „Kartu“ universiteto idėja, kurios esmė ta, kad jaunimas moko vyresnius žmones, o pastarieji – jaunimą. Patys moksleiviai geriausia idėja išrinko pramogų centro įkūrimą.
Po diskusijų ir įspūdžių aptarimo moksleiviai buvo apdovanoti savivaldybės atminimo dovanėlėmis.
Toks renginys – tai puiki proga jauniems žmonėms parodyti, kad jie yra reikalingi Lietuvai ir savo miestui bei yra čia laukiami ir vertinami.

Aistė Radvilavičiūtė

Taip pat skaitykite