Birštono taurę išsivežė kauniečiai

Birželio 10 d. Birštono aikštyne vykusiame petankės dvejetų turnyre Birštono taurei laimėti dalyvavo 14 komandų iš Birštono ir Kauno.

Varžybos vyko dviem etapais. Pirmame etape komandos sužaidė po 4 partijas pagal šveicarišką sistemą. Antrame 4 stipriausios komandos kovojo dėl pagrindinio prizo – Birštono taurės, o likusios – dėl Paguodos taurės.

Po pirmojo etapo kovų išaiškėjo, jog į finalinį ketvertą prasimušė 3 Kauno ir 1 Birštono komandos. Pusfinalyje, atsižvelgiant į pirmojo etapo rezultatus, susitiko „Karo“ ir „Gyvi“ duetai bei „Šilagėlės“ ir „Backspin“ dvejetai. Pirmame pusfinalyje „Gyvi“ komanda (Linas Budrikas ir Vytautas Jurgaitis) sausai (13:0) įveikė „Karo“ dvejetą (Mantas Čižauskas ir Nerijus Kukcinavičius). Antrame pusfinalyje „Šilagėlės“ dvejetas (Vytautas Gedminas ir Vytautas Vaitkevičius) po įtemptos kovos 13:12 palaužė „Backspin“ komandą (Sigitas Limontas, Mindaugas Bliūdžius). Partijos eigoje „Šilagėlės“ komanda atsiliko 2:9, bet sugebėjo iškovoti pergalę.

Kovoje dėl trečiosios vietos „Backspin“ dvejetas, pasak jo paties, netikėtai 13:11 iškovojo pergalę ir užėmė trečiąją vietą. Ketvirtoje vietoje liko „Karo“ duetas.

Finalinėje kovoje „Šilagėlės“ komanda nesugebėjo pasipriešinti „Gyvi“ dvejetui. Pastarasis iškovojo pergalę rezultatu 13:2. Vytautas Gedminas po pralaimėto finalo teigė, jog finalinei kovai jau nebeužteko jėgų, o ir antroji vieta rezultatas geras.

Paguodos turnyre geriausiai sekėsi kauniečių porai. Paguodos taurę iškovojo „Eiguliai“ (Mindaugas Matulionis, Arminas Kvackas).

Antrąją vietą Paguodos turnyre pelnė „A3“ komanda (Albertas Burneika, Algis Petrauskas), trečiąją – Birštono pora „Apči“ (Irma Gedminaitė, Paulius Bagdanavičius).

„Birštono taurės“ turnyrą organizavo Birštono SC ir Birštono petankės klubas. Informacinis palaikymas – naujienų portalo kvitrina.com.

Taip pat skaitykite