Birštono TAU keliauja su rudeniu

Sakoma, kad ten, kur mūsų nėra, ir žolė – žalesnė, ir dangus – mėlynesnis. Taigi, Birštono TAU studentai spalio 18 d. nusprendė patikrinti šį teiginį ir išvyko į Žemaitiją. Žolė lyg ir nebuvo kitokia, bet dangus – iš lietingo Birštone pasikeitė saulėtu Plungėje. Jei ir pasirodė vienas kitas debesiukas, tai nulijo smagiai, kol mes klausėmės dvaro šeimininkės pasakojimo apie Oginskius ir jų šaunią giminę, dvaro ponų gyvenimo subtilybes ir bendravimo ypatumus. Kai išėjome iš puikaus dvaro, kafijos išgėrę, pyragu pavaišinti, vėl radome saulutę ir linksmai telkšančias balas. Nupraustas lietaus parkas atrodė dar įspūdingesnis. Grožėjomės jo didingumu, puikiu išplanavimu, tilteliais. 

Nuvykę į Babrungėnus, mėgavomės puikiais vaizdais ir „Iešnallės“ kaimo turizmo sodybos šeimininkų svetingumu bei nepakartojamu bendravimu su svečiais: šokome, dainavome, žaidėme ir ragavome žemaičių kastinį su bulvėmis bei kanapėmis, šonkauliukus su troškintais kopūstais. Net „gaspadinės ašarų“ teko gurkštelėti.

Kol taip linksmai sėdėjome, pro langus matėme krintančius lietaus lašus, bet, keliaujant po Platelius, vėl oras mus lepino. Plateliuose apžiūrėjome puikius dvaro sodybos (XVII a. 2-oji pusė) pastatus – daržovių rūsį, jaują, oficiną, arklides ir svirną, pabuvojome šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje, aplankėme Platelių grafų brolio ir sesers Šuazelių kapą šventoriuje, viešėjome Platelių turizmo centre, grožėjomės apžvalgos aikštelėje nuostabiais vaizdais, klausėmės įdomių gidės pasakojimų.

Grįžome linksmai klegėdami, džiaugdamiesi puikia kelione, už kurią esame dėkingi mūsų kelionių organizatoriui Antanui Kisieliui, direktorei Nijolei Jakimonienei, Birštono savivaldybei už mūsų veiklų rėmimą. Kai pasisvečiuoji kitur, išsiilgsti namų, tačiau visos kelionės mus praturtina ir padovanoja daugybę puikių emocijų, neužmirštamų akimirkų, todėl grįžtame geresni ir turtingesni savo vidumi, galintys net ir rudens darganoje pamatyti grožį.

Birštono TAU dekanė A. Ferevičienė

Taip pat skaitykite