Birštono sporto centro irklavimo treneris Vytautas Domarkas: „Prieš 48 metus buvau pakviestas į irklavimo bendruomenę. Kviečiu ir jaunimą prisijungti prie jos“

IMGP35511

Viktoras Arbačiauskas

kvitrina.com

1973 metai. Žinomas šalyje irkluotojas Zigmas Jukna važinėjo po šalies mokyklas ir  kvietė vaikinus į stovyklą, kurioje vykdavo būsimų irkluotojų atranka. Vytautas Domarkas prisiminė, jog jis tada pasiprašė į stovyklą, o po jos pateko tarp 15 vaikinų iš 60, kurie, anot jo, tiko būti irkluotojais. Jo antraisiais namais tapo Trakų internatas. Per savo gan trumpą profesionalaus irkluotojo karjerą (buvo patirta trauma) Vytautas 8 kartus įvairiose amžiaus grupėse porinių dviviečių ir keturviečių valčių varžybose tapo Lietuvos čempionu. 1978 m. kartu su V. Butkumi iškovojo Lietuvos spartakiados nugalėtojų vardus. 1979 m. Birštone sukūrė šeimą. Gavęs traumą, įstojo mokytis į Kauno KKI ir įgijo irklavimo trenerio specialybę.

Nuo 1982 m. pradėjo dirbti Birštone irklavimo treneriu. Per 39 m. išaugino ne vieną Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo rinktinių narį, kurie tapdavo ne tik šalies, bet ir Tarybos Sąjungos čempionais. Vytautas Domarkas, paprašytas įvardinti savo auklėtinių laimėjimus, pasakė, jog neturi tokios statistikos, nes jo tikslas – išmokyti vaikinus irkluoti, tapti fiziškai stipresniais ir mokėti siekti tikslo. Visgi, tarp Vytauto Domarko auklėtinių buvo Tarybų Sąjungos jaunių čempionai Dumčius ir Stanaitis, jaunučių čempionas Grigonis, Lietuvos rinktinės narys Žygimantas Gališanskis, kuris laimėjo universiadą ir iškovojo ne vieną prizinę vietą Europos įvairaus amžiaus čempionatuose, Lietuvos jaunimo rinktinės narys Paulius Černevičius, Evaldas Petraška, Lietuvos jaunių rinktinės nariai Matas Černevičius, Tadas Vaitkevičius, Ignas Daunoravičius, Ernestas Vyšniauskas.

Pasak V. Domarko, Birštono sporto centre labai geros sąlygos irkluoti, nes centras turi pakankamai šiuolaikinių valčių, kuriomis startuojama Europos ir Pasaulio čempionatuose.

Treneris teigė, jog kiekvienas gali pasiekti aukštų rezultatų. Tik reikia noro ir darbo.

V. Domarkas teigė, jog laukia norinčių tapti stipresniais ir pagerinti savo fizinę būklę bei išmokti „skristi“ Nemuno arba kitų vandens telkinių vandenimis.

Taip pat skaitykite