Birštono savivaldybės Tarybos opozicinė frakcija „Demokratijos sargyboje“. Ataskaita rinkėjams

LRP Birštonas penketukas (1)

Birštono krašto žmonės vis dažniau savo balsus atiduoda ne politiniams junginiams, o konkretiems politikams. Kiekvienuose rinkimuose mažėjantis narių skirtumas tarp valdančiųjų socialdemokratų ir opozicijos rodo, jog birštoniečiai vis dažniau pasitiki politikais, kurie nepriklauso socialdemokratams ir siekia permainų ilgai užsitęsusioje savivaldos vienvaldystėje (8 tarybos nariai valdančioji dauguma – socialdemokratai, 7 – opozicinių frakcijų atstovai). Tiesa, šis permainų kelias yra gana ilgas ir jame būtina kantrybė bei nuolatinis, sutelktas darbas. Šios kadencijos (2019  – 2023 m.) Taryboje valdantieji socialdemokratai „nukraujavo“ dar vienu savo nariu – Helmanu Lik, kuris prisijungė prie tris narius (Valė Petkevičienė, Juozas Aleksandravičius, Daina Zdanavičienė) turinčios opozicinės „Demokratijos sargyboje“ frakcijos. Rinkėjams priminsime, kad frakcijos sudėtis nuo naujos Birštono savivaldybės tarybos kadencijos pradžios pasikeitė. Dėl 2019 m. liepos 2 d. įsigaliojusio LR VRK sprendimo Tarybą paliko Stanislovas Martinaitis, kurį pakeitė Daina Zdanavičienė. Frakcija savo veiklą pradėjo aktyviai ir konstruktyviai.

Nuo 2019-ųjų metų kasmet biudžeto formavimui teikiame nuo 8 iki 14 sprendimų projektų, kuriuose siūlėme optimizuoti administracijos darbuotojų skaičių, taupyti biudžeto lėšas, jas naudojant racionaliau ir efektyviau. Tarybos posėdžiui inicijavome sprendimo projektą dėl tiesioginių tarybos posėdžių transliacijos. Deja, bet mūsų teikti sprendimai valdančiosios socialdemokratų frakcijos valia nebuvo priimti. Džiugu pripažinti, kad mūsų idėją dėl tiesioginių posėdžių transliacijų perėmę valdantieji ją realizavo praėjus vos keletui mėnesių po mūsų siūlymo! Džiaugiamės kartu su jais galėdami įtraukti ir birštoniečius į Tarybos posėdžių procesą tiesioginių transliacijų metu. Seimo nario Andriaus Palionio ir frakcijos „Demokratijos sargyboje“ iniciatyva, bendradarbiaujant su Alytaus VVG ir Birštono savivaldybės administracija, įgyvendintas medinių skulptūrų ansamblio atnaujinimo, rodyklių įrengimo ir aplinkos sutvarkymo projektas prof. Jono Kazlausko tėviškėje Matiešionių kaime. Darbus atliko viešoji įstaiga „Medžio drožyba“, vadovaujama tautodailininko, Lietuvos kultūros premijos laureato A. Sakalausko.

Apmaudu dėl svarbių pasiūlymų ir klausimų, kuriuos teikiame nuolat, bet į juos nebuvo  atkreiptas reikiamas dėmesys. Manome, kad jie svarbūs ir aktualūs Birštonui, kaip antai: A. S. Zenkevičiaus vardo krantinės pylimo epizodiniai praplatinimai, senųjų miesto kapinių sutvarkymas, čiuožyklos įrengimas, geriamojo vandens fontanėlių, gatvių, objektų rodyklių atnaujinimas ir įrengimas. Neramina ir kurortui garbės nesuteikia neatsakingas požiūris į miestą puošiančias skulptūras, jų autorystės anonimiškumą, Vytauto parko žalojimą bei naikinimą. Nedžiugina ir tai, kad seniūnijos teritorijoje panaikinti visi medicinos punktai kaip nuostolingi ir nepaklausūs, tačiau senėjanti gyventojų auditorija laukia nesulaukia pažadėtos PSPC spec. automobilio paslaugos aplankyti visus ir kiekvieną seniūnijos gyventoją. Daug abejonių ir karštų ginčų kilo dėl savivaldybės globojamo „Spiečiaus“ efektyvumo. Posėdžio metu visiškai pakeistas sprendimas nuolaidžiaujant verslui „Sanatorija Vytautas“ ir „Birštono plėtra“. Taip pat neramina paslaptingas, bet, matyt, teisėtas 11 ha sklypų pardavimo aukcionas už itin mažą kainą (1.56 mln.).

LRP-Birštonas-penketukas-1-536x437 Vektorinis-lietuvos-regionu-partija1-536x3221

Pritariame ir palaikome „Žaliojo Birštono“ idėją, prisidedame prie medžių sodinimo akcijų, tačiau nepritariame parkuose šluoti dirvožemį, grėbti lapus, spyglius, sunkiasvoriais traktoriais išvažinėti vejas, laužyti šaligatvius, kelti triukšmą ir dulkes tik tam, kad visi turėtume parodomojo darbo. Kurortas – tai specifinė vieta, kur žmogaus įsikišimas į miesto infrastruktūrą, želdinius yra labai jautrus, o klaidos ilgam palieka didžiulį neigiamą poveikį. Kurortui patrauklumo nesuteikia ir miesto žaliosiose erdvėse kylantys  daugiaaukščiai gyvenamieji pastatai.

Mums, birštoniečiams, svarbu, kad miestas būtų švarus ir ekologiškas kurortas čia gyvenantiems ir į Birštoną atvykstantiems svečiams, turistams ir poilsiautojams. Smagu, kad birštoniečiai ir atvykstantieji myli gyvūnus, jais džiaugiasi, su jais keliauja. Tačiau visiems nemalonu, kai augintinių ekskrementai „puošia“ vaikų žaidimų smėlio dėžes, žalias vejas, pasivaikščiojimų takus. Kad taptume švariu Birštonu, savivaldybės taryboje teikėme siūlymą įrengti spec. šiukšliadėžes, skirtas augintinių ekskrementams. Pasiūlymas įgyvendintas. Iš frakcijos „Demokratijos sargyboje“  Taryboje teiktų ir įgyvendintų projektų reikėtų paminėti  Birštono Vienkiemio parko apšvietimo sutvarkymą, tarpmiestinio susisiekimo autobuso Kaunas – Birštonas maršruto pratęsimą iki „viršutinio“ Birštono, eismo dalyvių saugumui praplatintą Nemajūnų kelio A16 – Bažnyčia važiuojamąją dalį. Nuo 2020 metų intensyviai sprendžiame klausimą „Dėl pėsčiųjų perėjos įrengimo“ valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr.3315 Birštonas – Puzonys, Birštono miesto Birštono gatvėje 0,17 km. (ties E.Marčiulionio prekybos centru). Sprendžiant šį klausimą buvo įtraukta Birštono savivaldybės administracija, LR Seimo narys A. Palionis, LR Susisiekimo ministerija. Susirašinėjimai ir atsirašinėjimai konkrečios naudos pėsčiųjų perėjos įrengimui nedavė. Tik LR Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio atsilankymo metu Birštone  (2022-08-18) Seimo nario paklausimui ministras patikino, kad šis klausimas galėjo būti išspręstas ir Birštono savivaldybės administracijos valia. Žvalgomės į 2023-iųjų metų biudžetą ir tikimės, kad pėsčiųjų perėjos įrengimo projektui lėšos bus paskirtos. Naujoji Birštono teritorija dažnai tampa diskusijų objektu tarybos posėdžiuose dėl daugelio klausimų. Vienas iš jų, kurį teikiame nuo 2019-ųjų metų, – tai dėl Birštono vienkiemio, naujos Birštono miesto teritorijos (oficialiai įteisintos 2018 m.) pavadinimo suteikimo. Pėsčiųjų viaduku virš A16 magistralinio kelio, deja, neišspręstas saugaus perėjimo iš Naujojo Birštono į žemutinį Birštoną klausimas. Jis išlieka atviras, nes frakcijos siūlymas taryboje įrengti požeminį pėsčiųjų judėjimą arčiau prie degalinės „Borusta“, po A16 keliu, nebuvo išgirstas.

Kadangi didžioji dalis mūsų siūlytų idėjų bei projektų taryboje nesulaukė diskusijų ir pritarimo, o savivaldybės merės N. Dirginčienės pateiktuose atsakymuose gaudavome biurokratinį atsirašinėjimo faktą, mes savo teiktus pasiūlymus perkėlėme į 2023 m. rinkiminę Lietuvos Regionų partijos kandidatų programą.

Esame susirūpinę, kad neliktų pamiršta istorija, kaip ir ją kūrę žmonės. Tarybos posėdžių sprendimais įamžinome Birštono garbės piliečio Vytauto Jurgio Meškos nuopelnus kurortui. Jo vardu pavadinome parką, įsteigėme jo vardo premiją. Džiugi ir gera žinia Birštonui! Gaila, kad dėl valdininkų abejingumo nepavyko išsaugoti Birštono kurortui reikšmingos kurortologijos istorijos ir unikalios istorinės vertės architektūros pastato. Deja, neišsaugojom, parduotas! Dar viena apleista vieta Birštone. Labai aktualu priminti Birštono žmonėms ir  Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus nuopelnus ne tik Birštonui, bet ir visos Lietuvos kurortams. LR Prezidento Valdo Adamkaus 2001-aisiais metais pasirašytu dekretu (2001-04-26, Nr. IX-299) Birštonui oficialiai suteiktas kurorto statusas. Kodėl šiandien aktualu ir svarbu apie tai kalbėti? Tais pačiais 2001-aisiais metais liepos 17 dieną Birštone viešėjęs ir savivaldybės posėdyje, kurį iniciavo merai A.S. Zenkevičius ir R.Malinauskas, dalyvavęs Prezidentas Valdas Adamkus išsakė labai tvirtą savo poziciją dėl nepakankamai išnaudojamų Lietuvos žmonėms ir užsienio rinkoms Lietuvos kurortų sveikatinimo, reabilitacijos galimybių. Būtent po šio vizito ir pasijuto Vyriausybės, ministerijų atsakingesnis požiūris į aptartus klausimus: nedarbą, didesnį finansavimą, sisteminę kurortų reklamą. Prieš daugiau nei du dešimtmečius Prezidentas Valdas Adamkus suteikė Birštono kurortui antrą kvėpavimą, trampliną į šiandieninį klestėjimą. Pažymėdami Prezidento Valdo Adamkaus indėlį į kurorto strategiją, jo išlikimą ir ateitį, savivaldybės Tarybai 2020-aisiais metais teikėme Jo Ekscelencijos kandidatūrą Birštono Garbės piliečio vardo suteikimui. Deja… Visi pateikti dokumentai, motyvuotos autoritetingų asmenų rekomendacijos, pasirodė „niekinės“, nes mes nepateikėme pagal senuosius Nuostatus (dabar jie pakeisti) reikalautų dokumentų: 1. V.Adamkaus asmens tapatybės dokumento kopijos ir 2. Jo asmens deklaracijos. 2022-ųjų metų pabaigoje vilniečiai  su dideliu džiaugsmu priėmė žinią, kad Prezidentas Valdas Adamkus sutiko būti Vilniaus miesto Garbės piliečiu.

Birštono savivaldybėje opozicinė frakcija “Demokratijos sargyboje” šiandien esame mažumoje. Kaip žinia, Birštono savivaldybės tarybos sprendimuose – Birštono kurorto išlikimas, klestėjimas, jo ateitis ir jame gyvenančių bei į kurortą atvykstančių žmonių gerovė. Ir tai yra birštoniečių atstovų taryboje darbas. Žmonių pasitikėjimą būtina patvirtinti atliktais darbais. Tikimės, kad mūsų darbai savivaldybės taryboje yra matomi ir reikalingi Birštonui ir birštoniečiams.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Regionų partijos rinkiminės sąskaitos

Taip pat skaitykite