Birštono savivaldybės Taryboje – pastabos administracijai ir įstaigų ataskaitos

Birstono_savivaldybe.2011-06-15Gegužės 30 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo apsvarstyta 13 sprendimų projektų.

Tiesa, prieš posėdį Tarybos narys Vytautas Šeškevičius pažėrė priekaištų administracijai dėl nesaugių „Pentagono“ rekonstrukcijos darbų (statybos aikštelė neaptverta). Administracijos direktoriaus pavaduotojo Ramūno Noreikos bandymas pasakyti, jog pastatas niekada nebuvo aptvertas, buvo sustabdytas gan griežta merės Nijolės Dirginčienės replika, jog statytojai privalo statybvietę aptverti.

Tarybos nariai eilinį kartą buvo pasiryžę neklausyti posėdyje biudžetinių įstaigų ataskaitų, nes, anot jų, jos buvo išklausytos komitetuose, bet po kelių replikų buvo nuspręsta leisti pasisakyti Birštono sporto centro ir Birštono kultūros centro vadovams. Buvo konstatuota, jog abi įstaigos praeitais metais dirbo sėkmingai, o vadovai tinkamai atlieka savo pareigas.

Buvo pritarta sprendimams išpirkti iš savininkų žemės sklypus, kurie reikalingi Nemajūnų kapinių plėtrai, nuo rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą atleista „Birštono seklytėlė“, nes po gaisro įmonė dar neatnaujino veiklos.

Nenaudojamų ir netvarkomų pastatų savininkams Taryba 2015 metams padidino nekilnojamojo turto mokesčių tarifą iki 3%.

Tarybos nariai patvirtino Birštono savivaldybės gyvenviečių ir kurorto plėtros specialųjį planą, kuriuo numatyta Birštono vienkiemį prijungti prie Birštono. Tiesa, posėdyje nuskambėjo patikinimas, jog mokesčių tarifai už žemę ir kiti bus prilyginti ne miesto, o kaimo vietovėms.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite