Birštono Savivaldybės taryba patvirtino 2015 metų biudžetą

GetFile.ashx_Vasario 6 d. Birštono Savivaldybės taryba po neilgų diskusijų patvirtino 2015 metų biudžetą. Jis deficitinis, o deficitą sudaro 13 1028 € paskolos investicinių projektų finansavimui.

Pasak Biudžeto skyriaus vedėjos O. Grigonienės, apie 70 000 € šiais metais turėtų grįžti į biudžetą už jau įvykdytus projektus. Posėdyje buvo konstatuota, jog pinigai skiriami tik kurorto plėtros projektams, o ne „pravalgymui“.

Taip pat buvo nuspręsta iš sutaupytų socialinės programos lėšų įsigyti automobilį Nemajūnų dienos centrui.

Pirmajame 2015 metų posėdyje buvo išklausytos metinės biudžetinių įstaigų ataskaitos. Bendras Birštono vienkiemio darželio – mokyklos, vaikų lopšelio – darželio „Vyturėlis”, gimnazijos ataskaitų įvertinimas buvo teigiamas. Tiesa, „Vyturėlio” vadovė gavo pastabą dėl netikslios informacijos apie vaikų sergamumą ir dėl Tarybos sprendimo dėl vaikų priežiūros poilsio dienomis nevykdymo. Lopšelio – darželio „Vyturėlis” direktorė Vitalija Adamonienė naujienų portalui kvitrina.com patvirtino, jog toks Tarybos sprendimas yra priimtas, bet dar neparuoštas tvarkos aprašas. Pasak įstaigos vadovės, realiai tokia paslauga gali būti vykdoma nuo rugsėjo 1-os dienos.

Taip pat Taryba nusprendė perimti daugiafunkcio sporto centro statytojo funkcijas iš Birštono sporto centro ir pavesti jas vykdyti savivaldybės administracijai. Primename, jog šiais metais centro statybai skirta 200 000 €.

Svarstant šį klausimą savo pastebėjimus dėl vykdomų darbų kokybės ir sporto objektų funkcionalumo išsakęs Tarybos narys Vytautas Šeškevičius sulaukė reakcijos iš merės Nijolės Dirginčienės. Į merės išsakytą poziciją V. Šeškevičius sureagavo gana impulsyviai ir išrėžė, jog Birštone „viena partija ir viena tiesa”. N. Dirginčienė neliko skolinga ir su ironija pastebėjo, jog Tarybos narys visa kadenciją tylėjo, o dabar prabilo.

Po nedidelio apsižodžiavimo posėdis buvo pratęstas.

Po ilgų debatų Taryba pritarė projektui surengti gyventojų apklausą dėl kurorto teritorijos praplėtimo. Paprastai tariant, valdžia panoro sužinoti, ar Birštono vienkiemio gyventojai neprieštaraus gyvenvietės prijungimui prie Birštono. Diskusijos apie tai metu įžvelgta nemažai teigiamų momentų. Štai, J. Aleksandravičius įsitikinęs, jog Birštono vienkiemio prisijungimas padės išspręsti saugumo klausimą kelio Prienai – Vilnius ruože. Šiuo metu šis ruožas nelabai saugus. Vis tik buvo ir ne tokių džiuginančių pastebėjimų. Viena iš pagrindinių neramumo priežasčių gali tapti mokesčiai, kurie, prijungus gyvenvietę prie kurorto, iškart padidės. Savivaldybės vadovė pažadėjo, jog šis klausimas bus išspręstas.

Taryba pritarė sprendimui patikslinti koncepciją kvartalui tarp Algirdo g. ir Nemuno upės. Esmė ta, jog buvusiai „Spalio” sanatorijai priklausanti žemė buvo padalinta į atskirus sklypus, o dabar, kai „Eglės” sanatorijos plėtra gana sėkmingai stumiasi į priekį, logiška būtų, kad atskiri sklypai priklausytų vienam šeimininkui.

Šiame Tarybos posėdyje po diskusijų buvo pritarta buvusio mero A. S. Zenkevičiaus žmonos prašymui pakeisti „Merų galerijoje” jo nuotrauką. Pateiktoje nuotraukoje A. S. Zenkevičius gana jaunas. Nuotrauka bus pakeista tik „Merų galerijoje”, „Garbės piliečių galerijoje“ išliks dabartinė.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite