Birštono savivaldybės delegacija lankėsi Vokietijoje

Pranešimas spaudai

Rugpjūčio 29 d. – rugsėjo 1 d. Birštono savivaldybės delegacija lankėsi Vokietijoje. Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo, ,,Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė ir Birštono tvarkymo tarnybos direktorius Algirdas Kederys pabuvojo septyniuose miestuose: Bad Rothenfelde, Bad Oeynhausen‘e, Bad Salzuflen‘e, Bad Soden-Allendorf‘e, Bad Laer‘e, Bad Sobernheim‘e ir Bad Kreuznah‘e.
Vizito tikslas buvo susipažinti su Vokietijos kurortų patirtimi pritaikant mineralinį vandenį sveikatinimui, įrengiant mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonus, inhaliacinius bokštus bei taikant Kneipo terapiją

Delegacijos nariai susitiko su Bad Rothenfelde‘o ir Bad Sooden-Allendorf‘o miestų merais, kurortų direktoriais, architektais, kurie dalyvauja projektuojant ir prižiūrint mineralinio vandens garinimo, naudojamo sudarant natūralią inhaliacinę aplinką, įrenginius. Šeimininkai birštoniečiams atvirai ir dalykiškai pristatė net nuo XVIII a. Vokietijoje naudojamas druskų galerijas, supažindino su techniniais duomenimis, papasakojo apie medicininę šių įrengimų naudą. Savivaldybės delegacija net parsivežė kai kuriuos techniniusdokumentus ir sutarė, kad kolegos vokiečiai ir toliau aktyviai konsultuos ir visokeriopai padės įgyvendinant šį pirmąjį projektą Lietuvoje.Tam ES lėšos jau gautos, todėl gauta medžiaga bus labai naudinga ir padės įgyvendinti projektą kuo efektyviau. Taip pat vyko susitikimas su ESPA generaliniu sekretoriumi Joachim‘u Lieber‘iu, kuris birštoniečius lydėjo į kai kuriuose kurortus, organizavo susitikimus su šių kurortų vadovais.
Mineralinio vandens pritaikymas gydymui sudarant natūralią inhaliacinę aplinką yra nemokamai taikomas daugelyje Vokietijos kurortų. Tam infrastruktūra sukurta prieš daugelį metų. Skiriasi tik skirtinguose kurortuose naudojami metodai. Lietuvoje tai būtų pirmasis toks projektas.
Tikimasi, kad pritaikius tokį sveikatinimo būdą Birštone, tuo pasinaudoti galės ne tik vietiniai ir šalies gyventojai, bet ir bus galima sulaukti daugiau turistų ir iš užsienio.

Taip pat skaitykite