Birštono savivaldybėje lankėsi svečiai iš Sankt Peterburgo

Rugpjūčio 16 d. Birštone lankėsi Sankt Peterburgo (Rusija) Kurortinio rajono ir gyvenviečių, įeinančių į Kurortinį rajoną, administracijų atstovai. Delegaciją priėmė savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Šią Rusijos Kurortinio rajono delegaciją sudarė Natalja Čečina – administracijos vadovo pavaduotoja, Tamara Morozova – organizacinio darbo skyriaus viršininkė,  Ana Striž – valstybinių užsakymų ir ekonominės plėtros skyriaus viršininkė, taip pat kitų Kurortinio rajono gyvenviečių – Zelenogorsko, Sestrorecko, Repino, Smoliačkovo, Pesočnyj, Solnečnoje gyvenviečių administracijų vadovai ir darbuotojai. Delegacija, kurią sudarė 23 asmenys, Birštone lankėsi po to, kai  š.m. liepos 27 d. viename svarbiausių Lietuvos kurortų lankėsi Šiaurės Vakarų Rusijos kurortų asociacijos ir Sankt Peterburgo Kurortinio rajono administracijos vadovas Anatolijus Menšovas.

Delegacijos tikslas buvo susitikti su Birštono savivaldybės mere ir susipažinti su kurorto infrastruktūra. Merė N. Dirginčienė svečius plačiau supažindino su Birštono istorija, atliktais ir vykdomais darbais, plėtros perspektyvomis. Jiems buvo pristatyti svarbiausi Birštono kurorto objektai, aprodytos sanatorijos „Tulpė“ ir „Versmė“. Delegacijos nariai gėrėjosi patrauklia Birštono gamta ir jos sutvarkymu, taip pat buvo teirautasi ir diskutuota apie kurortinės rinkliavos įvedimą ir jos privalumus. Svečiai domėjosi Birštono gyventojų užimtumu ir demografine situacija, darbo perspektyvomis. Diskusijos metu svarstyti investicijų pritraukimo, susisiekimo su didžiaisiais Lietuvos miestais, saugumo kurorte užtikrinimo klausimai.

Sankt Peterburgo Kurortinis rajonas dažnai vadinamas Šiaurės Soči. Jis žavi nepakartojama gamta, todėl šis kraštas daugiau nei amžių tapatinamas su žodžiu „vasara“. Kurortinio rajono įkūrimas siejamas su Petro I vardu, kada imperatorius, pavargęs nuo valstybės valdymo reikalų, nusprendė įkurti parką, švelniai vadinamą „Dubki“, o jame – elegantišką vasaros rezidenciją (valstybinę vilą). Per vieną iš Kurortinio rajono gyvenviečių – Zelenogorską – tekanti Juodoji upė istoriškai buvo vikingų jūros kelio dalimi. Nuo 1710 metų, Petrui I užkariavus žemes, gyvenvietė Terjoki tapo Rusijos dalimi. Prieiga prie jūros, prekybos kelias ir patrauklios kurortinės vietovės buvo viena iš nesuskaičiuojamų kovos dėl šio skanaus teritorijos kąsnio, dabar taikiai vadinamo Kurortiniu rajonu – priežasčių.

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite