Birštono savivaldybė išlieka viena saugiausių šalyje 

Jonas Kavaliauskas

Vasario 19 d. Birštono savivaldybėje vyko Birštono policijos komisariato ataskaitinis susirinkimas, kuriame buvo pristatyti 2023 metų veiklos rezultatai. Komisariato viršininkas Andrius Petkevičius apžvelgė kriminogeninę situaciją savivaldybėje ir konstatavo, jog Birštono savivaldybė ir toliau išlieka viena iš saugiausių savivaldybių šalyje. 2023 metais savivaldybėje nebuvo fiksuota sunkių nusikaltimų, nebuvo ir žuvusiųjų keliuose. Tiesa, neramina vagystės iš privačių namų, vis išlieka aktualus smurtas artimoje aplinkoje ir sukčiavimai. Ramesnė situacija susiklostė su narkotinių medžiagų platinimu ir įsigijimais, nes buvo iš apyvartos išimtas didelis kiekis narkotikų bei sunaikintas platinimo taškas. Deja, šiais metais jau fiksuojami narkotikų platinimo atvejai. Problema išlieka girti vairuotojai, didėja administracinių nusižengimų. 

Komisariato vadovas pabrėžė, jog policijos ekipažai laiku atvyksta į iškvietimus, ikiteisminiai tyrimai vyksta greitai, o nusikalstamų veikų ištyrimas siekia 69,7 procentų.
A. Petkevičiaus teigimu, kurorte išlieka problema su automobilių stovėjimu, ypač savaitgaliais ir švenčių metu. Dabar pažeidimai fiksuojami per mobiliąją aplikaciją. Pareigūnams nereikia laukti, kol atvyks automobilio savininkams, kad užfiksuotų pažeidimą. Daroma nuotrauka, įkeliama į aplikaciją, o visi kiti veiksmai atliekami automatiškai. Per 2023 metus tokiu būdu užfiksuota 440 automobilių stovėjimo pažeidimų.
Buvo atkreiptas dėmesys ir į kitas problemas. O tai – žmonių patiklumas ir sukčių taikomi metodai, kurie padeda jiems iš gyventojų ir įmonių išvilioti dideles pinigų sumas.
Taip pat buvo paliestas klausimas dėl vaizdo kamerų atnaujinimo ir padengtų plotų didinimo. Birštono savivaldybės atsakingi darbuotojai patikino, jog vaizdo kamerų problemos žinomos ir sprendžiamos. Greitu laiku nemažai jų atsiras prie viešųjų pastatų. Ieškoma galimybių pasenusias vaizdo kameras pakeisti modernesnėmis.
Susitikimo dalyviai išsakė viltį, jog policijos, savivaldybės ir kitų kurorto įstaigų bendradarbiavimas tik gerės, o bendros pastangos leis Birštonui ir toliau išlikti vienu saugiausių šalies kurortų. 

Taip pat skaitykite