Birštono sanatorijos kritiškai vertina Sveikatos apsaugos ministerijos užmojus panaikinti Prienų ligoninės savarankiškumą 

prienu-ligonine-web

Vacys Staknys

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga prašo Seimo daugiau galių, nes jam atrodo, kad savivaldybėms priklausančios ligoninės teikia prastos kokybės paslaugas, todėl iš jų reikia atimti savarankiškumą. Mūsų krašte veikianti Prienų ligoninė jau patyrė vieną reformą ir dabar priklauso mažųjų rajonų ligoninių grupei.

Ligoninė aptarnauja ne tik Birštono ir Prienų rajono savivaldybių gyventojus, bet ir Birštone įsikūrusių sveikatingumo (SPA, sanatorijų) įstaigų klientus.

Prienų ligoninė dirba pelningai, neturi problemų su gydytojais, teikia visas paslaugas pagal priklausantį lygį ir netgi daugiau.

Pasitarimas Prienų ligoninės Skubios pagalbos skyriuje

Pasitarimas Prienų ligoninės Skubios pagalbos skyriuje

Štai, įstaiga savo lėšomis suteikia ligoniams 2.0 lygio reanimacijos paslaugas, nors už tai jai Ligonių kasos neapmoka. Ligoninės direktorė Jūratė Milaknienė paaiškino, jog įstaigoje veikia šiuolaikinis reanimacijos skyrius, todėl dažniausiai yra galimybė padėti žmogui nepervežant į Kauno klinikas suteikti 2.0 lygio paslaugas, nors, pagal nustatytą dabartinį lygį, apmokamos tik 1.2 lygio reanimacinės paslaugos. 2016 metais ligoninėje 2.0 lygio reanimacinės paslaugos buvo suteiktos 600 pacientų, 2017 m. – 449.

Ligoninėje visą parą veikia skubios pagalbos priėmimo skyrius, kuriame ir naktimis nuolat budi chirurgas, terapeutas, vaikų gydytojas ir reanimatologas. Ligoninėje veikiančia laboratorija naudojasi ne tik ligoninės gydytojai, bet ir sanatorijos.

2017 metais visi ligoninės padaliniai suteikė paslaugas 90 000 apsilankiusiųjų.  Pasak įstaigos vadovės, 80 000 žmonių apsilankė konsultacinėje ligoninės poliklinikoje, 10 000 žmonių kreipėsi į skubios pagalbos skyrių, 2 700 žmonių buvo gydomi stacionare.

Kalbinti Birštono sanatorijų, sveikatingumo įstaigų, SPA vadovai ir direktorių pavaduotojai medicinai vienu balsu tvirtino, jog turėti šalia ligoninę, kurioje gali būti suteikta ne tik konsultacinė, bet ir skubi profesionali pagalba, tiesiog išganymas. Ligoninė turi ir konsultacinę polikliniką, kurioje dirba 22 patyrę specialistai. Sanatorijų atsakingi medicinos darbuotojai tvirtina, jog būtų katastrofa, jei klientą reikėtų vežti į Kauną ar Alytų.

Deja, toks scenarijus gali būti, jei gerb. Aurelijui Verygai Seimo nariai suteiks teisę Sveikatos apsaugos ministerijai tapti savivaldybių ligoninių dalininkas. Jei ministras dabar nekreipia dėmesio į savivaldybių vadovų pareiškimus, tai kas bus, kai Sveikatos apsaugos ministerija galės pati spręsti ligoninių reikalingumą vienoje ar kitoje savivaldybėje? Ir išvis mūsų Vyriausybės ir Seimo nesuprasi. Priimamas sprendimas padėti jaunimui įsikurti regionuose, o kartu ruošiamasi regionuose sumažinti darbo vietų. Kažkoks visiškas chaosas.

Lietuvoje ministrai pasijuto lyg kunigaikščiai. Vienas nori sugriauti medicinos įstaigų tinklą, kitas profsąjungų gretas didina didesniais atlyginimais jų nariams, nors jie atlieka tokį pat darbą, kaip ir ne profsąjungos nariai. Suprask, kaip nori. Bet ar jie patys supranta, ką daro?

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, lankydamasis Birštone, žurnalistui žadėjo pasigilinti į Prienų ligoninės situaciją, bet, matyt, nesuranda laiko susitikti su partiečiu A. Veryga ir paklausti, ar buvo jis Prienų ligoninėje, ar kalbėjosi su žmonėmis, nes jie aptarnauja ir sanatorijų klientus, o tarp jų nemažai užsieniečių.

Matyt, Seimo pirmininkas turi svarbesnių reikalų, nei rūpintis šalies gyventojų sveikata.

Taip, mes neretai patys pabumbam, kad Prienų ligoninėje ne tas lygis, bet, atsitikus nelaimei, kur vykstame? Aišku, kad dauguma kreipiamės pagalbos į šalia esančią ligoninę. Ir tai faktas, nes laikas labai svarbus sveikatai ir gyvybei.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. ALDONA

    Gal truputį reiktų paremontuoti gydomąsias patalpas. Ligoninė veikia neblogai. Yra nemokamų procedūrų. Kai nėra susisiekimo, tai nėra ir ligonių.