Birštono politikai griežtina sąlygas apleistų pastatų savininkams ir likusią vasaros dalį ilsėsis

GetFile.ashxBirželio 27 d. Birštono savivaldybės Tarybos nariai eiliniame posėdyje apsvarstė 15 projektų. Posėdyje išaiškėjo, jog ilgai lauktas žiedinės sankryžos projektas ties įvažiavimu į kurortą startuos liepos mėnesį. Taryba pritarė bendradarbiavimo sutarties tarp Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Birštono savivaldybės administracijos pasirašymui. Pasak Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo Prano Cviliko, unikalios sankryžos finansavimas bus vykdomas iš Kelių direkcijos ir savivaldybės lėšų, kurias taip pat yra paskyrusi Kelių direkcija, nes projektas vyks žemės sklypuose, priklausančiuose Kelių direkcijai ir Birštono savivaldybei.

Taryba nepatenkino gyventojų prašymų atleisti nuo rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą bei tvarkymą, o taip pat po gan audringos diskusijos atidėjo verslininkų Skorupskų prašymo išbraukti iš apleistų arba neprižiūrimų pastatų sąrašo svarstymą iki rugsėjo mėnesio posėdžio.

Diskusijos metu išryškėjo, jog Taryba, nors ir gavusi motyvuotą verslininkų prašymą išbraukti iš minėto sąrašo, negali priimti sprendimo, nes komisija nėra gavusi prašyme nurodytų aplinkybių, dėl kurių pareiškėjai gali pasinaudoti galimybe būti išbrauktiems iš sąrašo, pagal kurį mokami žymiai didesni mokesčiai, dokumentų kopijų.

Tiesa, koks bus priimtas sprendimas rugsėjo mėnesio posėdyje, sunku pasakyti, nes prieš tai Taryba patvirtino naują nenaudojamų, naudojamų ne pagal paskirtį, apleistų arba neprižiūrimų patalpų ir statinių nustatymo sąrašo sudarymo ir keitimo tvarką.

Naujos redakcijos tvarkoje sukonkretinti kriterijai, nustatyti aiškūs terminai, patikrintos sąvokos.

Tiesą pasakius, įtrauktiems į sąrašus objektų savininkams, tam, kad būtų išbraukti, reikės atlikti realius darbus ir įrodyti, kad situacija gerėja, o ne tik pateikti vizijas. Į „juodąjį“ sąrašą įtraukti dar keturi objektai (Muziejaus ir Prienų gatvėse).

Tarybos nariai neprieštaravo, kad administracija dvejiems metams pratęstų 800000 litų paskolos sutarties grąžinimo terminą su Šiaulių banku, nes užsitęsė investicinių projektų įgyvendinimas.

Taip pat buvo pritarta sprendimui, kad iš Kultūros ministerijos gautos lėšos būtų nukreiptos trijų kultūros įstaigų darbuotojams atlyginimų padidinimui. Kiekvieno kultūros darbuotojo atlyginimai (iki mokesčių) padidės 244 litais. Iš viso savivaldybė atlyginimų padidinimui gavo 59000 litų.

Taryba taip pat neprieštaravo, kad Birštono kultūros centro direktoriui jubiliejaus proga būtų išmokėta vienkartinė išmoka.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite