Birštono policijos pareigūnai drausmins gyvūnų savininkus

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariate nuolat gaunama pranešimų apie netinkamą naminių gyvūnų priežiūrą. Dažniausia skundų sulaukiama dėl šunų. Pareigūnai ir patys dažnai atskleidžia pažeidimus: gyventojai, auginantys ir laikantys naminius gyvūnus daugiabučiuose, gyvenamuosiuose namuose, nesivargina savo augintinių nuvesti toliau nuo gyvenamųjų namų atlikti gamtinių reikalų, o atlikus – surinkti savo augintinių ekskrementus. Šunys dažnai vedžiojami be pavadėlio ir be antsnukio. Kartais pasitaiko atvejų, kai šunys, paleisti nuo pavadėlių, išgąsdina, užpuola ir apkandžioja kitus asmenis ir gyvūnus, kelia grėsmę jų sveikatai ir gyvybei.

Tradiciškai ir šį pavasarį Birštono policijos komisariato pareigūnai vykdo prevencinę priemonę, siekdami kontroliuoti, kaip prižiūrimi gyvūnai. Bus tikrinama, kaip šunų savininkai paiso gyvūnų laikymo taisyklių. Gyvūnų savininkai, vedžiojantys šunis be pavadėlių ir antsnukių, neturintys ekskrementų surinkimo maišelių, bus baudžiami administracine tvarka. Surinktus į maišelius naminių gyvūnų ekskrementus galima išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Atsakomybė už gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnyje „Gyvūnų įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, gabenimo ir prekybos jais taisyklių bei atskirų rūšių gyvūnų registravimo gyvenamosiose vietovėse taisyklių ir Agresyvių šunų įvežimo, įsigijimo, laikymo, registravimo, veisimo, dresavimo ir prekybos jais taisyklių pažeidimas“ (užtraukia įspėjimą arba baudą iki dviejų šimtų litų).

Vykdant akciją, Birštone pastebėtas lakstantis neprižiūrimas didelis vokiečių aviganio veislės šuo be pavadėlio ir be antsnukio. Pareigūnai minėtą šunį pristatė į Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą „Nuaras“. Prašome šeimininką, pasigedusį savo augintinio, kreiptis į Birštono policijos komisariatą, mob. 8 698 47 178.

Taip pat skaitykite