Birštono opozicija užsimojo panaikinti Birštono vienkiemio mokyklą – darželį

Birstono_Vienkiemis,_mokykla

kvitrina.com

Vasario 5 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje opozicijos vadovas „tvarkietis” Audrius Šeržantas savivaldybės biudžeto svarstymo metu pasiūlė panaikinti Vienkiemio mokyklą – darželį, o vaikus perkelti į gimnaziją ir lopšelį – darželį „Vyturėlis”. Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, savivaldybės vadovams ir daliai Tarybos narių toks siūlymas nebuvo naujiena, nes jis buvo išsakytas Finansų ir biudžeto komiteto posėdžio metu. Bet kitiems Tarybos nariams bei dalyvavusiems posėdyje tai buvo šokiruojanti naujiena.

Birštono vienkiemio mokyklos – darželio direktorė Regina Gustaitienė naujienų portalui kvitrina.com tvirtino, kad siūlymas naikinti įstaigą nuskambėjo kaip griaustinis iš giedro dangaus. Pasak direktorės, darželinukams ir pradinukams įstaigoje sudarytos geros sąlygos ir joje dirba aukštos kvalifikacijos mokytojai ir auklėtojai. Direktorė pripažino, kad pastato išorei reikalingas remontas.

Pasak įstaigos vadovės, pastate šildymas autonominis, todėl niekas neišlaidauja. Vaikai jaučiasi saugiai ir jiems skiriama daug dėmesio.

Birštono savivaldybės mero pavaduotojas, Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas  Vytas Kederys pasakė, jog yra Tarybos nario siūlymas, kuris bus svarstomas.  Jo asmenine nuomone, Vienkiemio mokyklą – darželį lankantys vaikai patenkinti sąlygomis, džiaugiasi ir tėvai, jog viskas šalia.

Bendruomenės pirmininkas įstaigos darbą įvertino teigiamai. Kaip mero pavaduotojas, V. Kederys pasisakė už tai, kad būtų padaryti paskaičiavimai, vėliau rimtai pamąstyta, o tik paskui priimtas vienas ar kitas sprendimas.

Birštono seniūnijos seniūnas Jonas Kederys pasakė, kad būtų neblogai, jei Vienkiemyje būtų pastatytas naujas šiuolaikinis darželis, o pradinukai galėtų mokytis ir gimnazijoje. Seniūnas įsitikinęs, jog jei bus priimtas sprendimas panaikinti mokyklą – darželį, tai pastatas gali dominti privačius investuotojus, nes jis stovi patrauklioje vietoje.

Diskusija dėl Vienkiemio mokyklos – darželio būtina, nes darželio – lopšelio „Vyturėlis” galimybės priimti vaikus taip pat ribotos.

Taip pat skaitykite