Birštono merė džiaugiasi kurorto plėtra, bet įvardino ir problemas

_IGP0573

Vacys Staknys

Birštono savivaldybė stengiasi bet kokį renginį panaudoti kaip dar vieną galimybę pristatyti miestą ir pakviesti apsilankyti Nemuno kilpų gamtos perle.

Štai ir šiemet, švenčiant 170-ąjį kurorto jubiliejų, nežiūrint į tai, jog gamta papylė nemažai išbandymų lietumi, šventės renginiai tapo gera reklama Birštonui. O kaip kitaip galima traktuoti nemažą skaičių Seimo narių, ministrų, užsienio šalių ambasadorių bei paties Premjero buvimą jubiliejinėje Birštono kurorto šventėje. Savivaldybė nepamiršo pasikviesti ir žurnalistų, kurie turėjo progą iš pačios savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės lūpų išgirsti apie Birštono plėtrą bei esamas problemas.

Merė teigė pastebinti permainas kurorte ir džiaugėsi, jog kartu su komanda pavyksta įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. N. Dirginčienės teigimu, Birštone yra ką veikti, nes pati gamta sukūrė ne vieną stebuklą – tai aplinka ir, aišku, mineralinis vanduo.

Savivaldybės vadovė pabrėžė, jog žmogaus veikla turi gerinti poilsio ir gyvenimo sąlygas miesto gyventojams ir svečiams nedarkant gamtos.

Merė įsitikinusi, jog kurorto veiklos pradžioje ir dabar išlieka tie patys tikslai – sudaryti žmonėms sąlygas pailsėti, atgauti jėgas, pasveikti.

N. Dirginčienė pabrėžė, jog Birštonas nenori tapti nei Druskininkais, nei Nida, o kuria savo veidą ir pasiūlo žmonėms aukščiausio lygio sanatorinį gydymą arba tiesiog poilsį.

Investicijos į kurortą ateina savivaldybės administracijos ir privačių investuotojų dialogo dėka. Nemiega ir savivaldybės įstaigos ‒ „Versmės” ir „Tulpės” sanatorijos. Štai, „Versmė” yra pasiruošusi techninį projektą I korpuso atnaujinimui iš pagrindų. „Tulpės” sanatorija vykdo „Baltosios vilos” rekonstrukciją.

Kiekvienais metais Birštone duris atveria naujos sanatorijos. Šiemet laukiama naujausio sveikatingumo centro „Vytautas Mineral SPA” atidarymo.

Kurorte atsiranda ir naujų smulkaus verslo objektų. Šių metų Birštono šventės išvakarėse klientus pakvietė optikos salonas „Birštono optika“ ir naujas restoranas „Skonių svetainė”.

Visgi merė įvardino ir problemas. Tai nenaudojami pastatai ir prieinamo gyvenamojo ploto trūkumas. „Eglės” sanatorijos atėjimas į kurortą ir profilio pakeitimas „Royal SPA Residence” centre sukūrė daug darbo vietų, bet dauguma šių įstaigų darbuotojų atvyksta iš kitų miestų, nes Birštone trūksta gyvenamojo būsto už prieinamą kainą.

Bet, pasak N. Dirginčienės, ši problema gali pajudėti iš mirties taško, nes keletas investuotojų yra pasiryžę statyti daugiabučius namus.

Savivaldybės vadovė prisipažino, jog kurorte dar yra netvarkomų ir neprižiūrimų pastatų. Dauguma jų priklauso privatiems asmenims. Savivaldybė kalbasi su savininkais, padidintais mokesčiais už nekilnojamąjį turtą ir žemę bando paskubinti tvarkymo darbus. Deja, pasikeitimai vyksta lėčiau nei norėtųsi. Visgi poslinkiai yra ir tai, anot merės, džiugina.

Spaudos konferencijoje vėl buvo paklausta apie tiltą į kitą Nemuno krantą. N. Dirginčienė pasakė, jog noras turėti transporto tiltą neišnyko, bet šiuo laikotarpiu tai nerealu. Savivaldybė, pasak merės, ruošia kito Nemuno kranto plėtros galimybių stadiją.

Numatoma tolimesnė plėtra ir šalia sveikatingumo centro „Vytautas Mineral SPA”.

 

Taip pat skaitykite