Birštono merė: „Ataskaitos parodė, jog vasaros stovyklos organizuojamos kūrybiškai ir naudingos, todėl kitais metais finansavimas bus ne prastesnis nei šiais“

Vidmantas Venclovas

Spalio 30 d. Nemajūnų dienos centre vyko ataskaitinė konferencija apie organizuojamas vaikų vasaros stovyklas, kurios finansuojamos iš savivaldybės biudžeto. Pasak Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Vidos Gadliauskienės, šią vasarą savivaldybė vasaros stovykloms skyrė 13 400 eurų. Šių lėšų užteko 6 programų finansavimui.

Stovyklas vaikams organizavo Nemajūnų dienos centras, Birštono gimnazija, Birštono meno mokykla, Birštono viešoji biblioteka, Birštono sporto centras. Apie jų veiklą pasakojo Jūratė Dirginčienė, Asta Ferevičienė, Laima Petraškienė, Nijolė Raiskienė, Marijus Makštutis ir Aurimas Liuiza. Vienos stovyklos buvo dienos, kitos su nakvynėmis. Bet jas visas jungia kūrybiškumo, aktyvumo, sveikatingumo principai. Stovyklose vaikai mokosi disciplinos, savarankiškumo, komandinio elgesio. Edukacijos, kelionės, atsakingumo ugdymas – buvo akcentuojami kiekvienoje ataskaitoje.

Birštono merė Nijolė Dirginčienė, atvykusi į konferenciją su savo komanda, pabrėžė, jog stovyklų organizatoriai atliko didelį darbą. Tiesa, savivaldybės vadovė pageidavo, kad stovyklos nesidubliuotų, nes gal kai  kurie vaikai norėtų nuvykti ne į vieną jų. Taip pat merė klausė, ar gaunama informacijos iš tėvų, ir sulaukusi teigiamo atsakymo pažadėjo, jog kitais metais vasaros stovyklų organizavimui bus skirta ne mažiau lėšų nei šiais metais. Toks savivaldybės vadovės pažadas buvo sutiktas džiaugsmingai. Pateikti duomenys rodo, kad savivaldybė 2023 metais žymiai padidino finansavimą. Tiesa, diskusijos metu buvo kalbama ir apie tėvų prisidėjimą, ir kitų finansavimo šaltinių paieškas.

Konferencijoje dalyvavo ir stovyklas organizuojančių įstaigų vadovai, kurie pristatymo metu užsirašinėjo pastabas ir, galima tikėtis, perims kitose ataskaitose išgirstas naujoves.

Konferencijos dalyviams koncertavo Birštono meno mokyklos auklėtiniai.

Birštono merė Nijolė Dirginčienė išsakė pageidavimą, kad savivaldybėje esanti sporto ir kita infrastruktūra būtų panaudota kuo efektyviau, ypač vaikų užsiėmimams.

Taip pat skaitykite