Birštono kurhauze vyko konferencija „Šiuolaikiniai hemofilija sergančiųjų gydymo ir reabilitacijos principai“

iecntf10342Balandžio 17 d. Birštono kurhauze buvo paminėta Tarptautinė hemofilijos diena ir vyko metinė konferencija „Šiuolaikiniai hemofilija sergančiųjų gydymo ir reabilitacijos principai“, kuri buvo skirta hematologams, šeimos gydytojams, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojams. Konferenciją organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos reabilitologų draugija ir  „Tulpės“ sanatorija. Konferencijos tikslas – supažindinti medicinos specialistus su pažangiu požiūriu į hemofiliją ir jos gydymą. Konferencijos pradžioje visus susirinkusius pasveikino ir sėkmingo darbo, diskusijų palinkėjo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

 

Konferencijos metu buvo skaitomi pranešimai šiomis temomis: „Pagrindiniai hemofilijos diagnostikos ir gydymo principai“ („Tulpės“ sanatorija, gyd. Liucija Patinskienė); „Hemofilinės artropatijos patogenezė ir profilaktinis gydymas“ (LSMU ligoninė, Kauno klinikos, doc. dr. Rolandas Gerbutavičius; dr. Giedrė Rutkauskienė); „Sergančiųjų hemofilija funkcinės būklės įvertinimas“ (prof. dr. Aleksandras Kriščiūnas); „Fizikinių veiksnių taikymas sergantiesiems hemofilija“ (gyd. Alvidas Keizeris, LSMU ligoninė, Kauno klinikos); „Kineziterapijos taikymas sergantiesiems hemofilija“ (kineziterapeutė Viktorija Jušinskaitė, „Tulpės“ sanatorija);  „Hemofilija psichologo žvilgsniu. Kaip užtikrinti sėkmingą bendradarbiavimą tarp paciento ir gydytojo?“ (psichologė Brigita Gelumbauskienė). Po pranešimų vyko diskusijos apie hemofilija sergančiųjų gydymo ir reabilitacijos principus, metodus.

Kiekvienais metais balandžio 17 dieną visame pasaulyje minima hemofilijos diena, kurios tikslas – skleisti informaciją apie hemofiliją ir kitas paveldimas kraujavimo ligas. Hemofilijos diena – tai dar vienas priminimas, kaip svarbu yra suvienyti įvairių sričių specialistus siekiant užtikrinti geresnę diagnostiką ir gydymą žmonėms, paveldėjusiems šį retą kraujo krešėjimo sutrikimą.

Kaip teigė konferencijos organizatoriai, hemofilija sergančiųjų priežiūra Lietuvoje vykdoma atsižvelgiant į Europos hemofilijos gydymo rekomendacijas. Ne tik užtikrinamas šiems pacientams gyvybiškai būtinas trūkstamas krešėjimo faktorius, bet ir taikomas profilaktinis gydymas saugiais preparatais, siekiama individualizuoti hemofilijos gydymą. Labai svarbus vaidmuo tenka šia liga sergančiųjų reabilitacijai, ypatingai tų pacientų, kurie dėl profilaktinio gydymo netaikymo praeityje, šiandien kenčia nuo kraujavimų sukeltų komplikacijų.  Šiandien yra žinomos gydymo priemonės ir metodai, leidžiantys pilnai kontroliuoti ligą ir padedantys išvengti neįgalumo. Būtent todėl reikia skleisti žinias ir bendradarbiauti visiems specialistams, kad pacientams būtų taikomi tinkamiausi gydymo metodai ir priemonės.

 

Birštono savivaldybės informacija

 

Taip pat skaitykite