Birštono Kurhauze iškilmingai prisaikdinti merė Nijolė Dirginčienė ir 13 Tarybos narių. Pirmasis posėdis – be didelių emocijų

IMGP3894

Vacys Staknys 

Balandžio 18 d. į Birštono Kurhauzą skubėjo ne tik naujosios kadencijos Tarybos nariai bei penktą kartą merė išrinkta Nijolė Dirginčienė, bet ir beveik šimtas svečių. Pasveikinti merę atvyko ne tik vietinių įmonių vadovai, bet ir Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius, Lietuvos sporto universiteto rektorė Diana Rėklaitienė, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir kiti garbūs svečiai.

Po merės ir 13 Tarybos narių priesaikų (Darius Šeškevičius ir Jurgita Šeržentienė nedalyvavo posėdyje) svečiai pasveikino merė Nijolę Dirginčienę su išrinkimu ir linkėjo tolesnio klestėjimo kurortui. Sveikinimų buvo daug. 

IMGP3401

Po sveikinimų ir daugybės fotosesijų įvyko pirmasis naujos kadencijos Tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo merė Nijolė Dirginčienė. 

Merė pasiūlė Tarybai patvirtinti dvi vicemerų pareigybes ir įvardino pasirinktus asmenis. Tai Vytas Kederys ir Edvardas Citvaras. Vyto Kederio kandidatūrą palaikė 13 Tarybos narių, Edvardo Citvaro – 11. Helmanas Lik ir Vytautas Silevičius mano, kad ši pareigybė yra perteklinė ir balsavimo metu susilaikė. 

Taip pat buvo išrinkti trijų komitetų pirmininkai. Jais tapo Dovilė Adamonytė, Vytautas Jokimas ir Kristina Justinavičienė. 

Taryboje suformuotos dvi frakcijos – socialdemokratų (seniūnė Dovilė Adamonytė) ir „Lik Birštone“ (seniūnas Helmanas Lik). Taip pat buvo išrinkti Tarybos nariai, kurie turėtų vykdyti mero pareigas, jei meras to negalėtų. Tai Dovilė Adamonytė, Vytautas Jokimas ir Kristina Justinavičienė. 

IMGP3851

 

Merė N. Dirginčienė savo potvarkiu Tarybos posėdžių sekretore patvirtino Eglę Kėvalaitę-Mačionę. Jovita Tirvienė administracijos direktore bus paskirta mero potvarkiu. 

Mero patarėjo pareigybė kol kas lieka laisva. 

Taip pat skaitykite