Birštone gimsta naujos krepšinio tradicijos

IMGP1055

Povilas Urba

kvitrina.com

2022 metais 3×3 krepšinio renginiuose ir Regioninės krepšinio lygos čempionate pradėjo skambėti ir Birštono vardas. Iki šiol Birštoną atstovaujančios komandos žaidė Mažų miestelių krepšinio lygoje ir Kauno krepšinio lygoje. Tai buvo kokybinis šuolis ir šio proveržio autoriumi galima drąsiai įvardinti VšĮ „Birštono sportas“ vadovą Kristupą Bubnį.

IMGP3480
Nesunku suprasti, jog imtis tokios veiklos galėjo tik ambicingas žmogus, kuriam tai prie širdies. Jo suburta Birštono „Doletos komanda“ sėkmingai pasirodė 3×3 turnyruose.

284493869_568396561464793_5262455211206696081_n

O rudenį buvo įgyvendinta idėja ir Birštono vardą garsinanti komanda pradėjo žaisti Regionų krepšinio lygoje. Pasak Kristupo Bubnio, suburti visą kolektyvą nebuvo labai paprasta. Bendradarbiaujant su Birštono sporto centro vadovybe komanda buvo suburta, o jos treneriu tapo Birštono SC krepšinio treneris Aurimas Liuiza. Ši idėja sulaukė palaikymo ir Birštono savivaldybėje. 2022–2023 m. sezone komanda pasirodė gan sėkmingai. Reguliariajame etape užimta 6-oji vieta. Tiesa, čempionato pradžioje birštoniečiai ilgą laiką buvo tarp lyderių. K. Bubnio teigimu, buvo smagu stebėti, kai į namų rungtynes susirinkdavo nemažai sirgalių, kurie aktyviai palaikydavo komandą.
„Tikslas – ne egzistuoti, bet rodyti gerus rezultatus, džiuginti bendruomenę pergalėmis, o svarbiausia – motyvuoti augančią jaunųjų krepšininkų kartą“, – tikino Kristupas Bubnys.

Všį „Birštono sportas“ vadovas prisipažino, jog idėjos įgyvendinimas pareikalavo nemažai jėgų. Rėmėjų paieškos, kontaktai su žaidėjais iš kitų miestų. Tik iš vietinių sportininkų konkurencingą komandą suburti būtų sunku, todėl buvo pakviesti žaidėjai iš kitų šalies vietovių. RKL komanda tapo meistriškumo mokykla Birštono SC krepšinio būrelio auklėtiniams, o treneris Aurimas Liuiza – savotišku garantu jaunų krepšininkų tobulėjimui.
„Ateityje siekčiau labiau suburti ne tik Birštono žaidėjus, sirgalius, aptarnaujantį personalą, bet ir mus supančius vietinius verslus. Skatinti ne tik Birštono komandos augimą, bet ir vietinių verslų plėtrą bei garsinimą kartu tai siejant su sportu, sveika ir aktyvia gyvensena bei gera savijauta“, – mintimis dalijosi Kristupas.

Galima užtikrintai teigti, jog atsiradimas komandos, žaidžiančios vienoje iš šalies lygų, davė impulsą ir vaikų krepšinio populiarinimui. Apie tai kalba ir Birštono SC vaikų krepšinio treneris bei Birštono „Milasta“ komandos strategas Aurimas Liuiza.
Jo teigimu, sunkus dešimtmečio darbas duoda vaisių. Šiemet ir vaikų, ir jaunimo komandos sėkmingai pasirodė įvairiose pirmenybėse. Buvo iškovota trečioji vieta MKML pačioje jaunesnioje grupėje, pirmoji – Mantinga-MKML suaugusiųjų čempionate.

IMGP7182
Birštono SC komanda liko per žingsnį nuo finalinio ketvertuko Prienų rajono savivaldybės ir laikraščio „Gyvenimas“ pirmenybėse, bet tapo Mažosios taurės savininke.
Birštono sporto centro ir VšĮ „Birštono sportas“ bendradarbiavimas parodo, ką galima pasiekti, jei dirbama kartu.
Tikiu, jog krepšinis kurorte eina geru keliu. Vaikai noriai lanko krepšinio treniruotes, tobulėja ir pasiryžę garsinti Birštoną.
Visai neseniai žingsniuodami su Kristupu Bubniu kurorto gatvėmis diskutavome apie pasiruošimą artėjančiam RKL sezonui. Pasak Birštono komandos vadovo, tikriausiai bus permainų, bet išlieka tas pats principas – komandoje būtinai turi žaisti ir vietiniai žaidėjai.
Reikia aiškiai pasakyti, jog tie, kurie manė, kad kurortui nereikalingas daugiafunkcis sporto centras, buvo neteisūs. Juo naudojasi ne tik vietiniai gyventojai, bet vis dažniau jame sportuoja įvairių šalies sporto šakų sportininkai.

Taip pat skaitykite