Birštono garbės piliečio Stasio Žirgulio skulptūros palieka kurortą


Vidmantas Venclovas

Birštono kurorte besilankantys menininkai susirūpinę prašė sužinoti, kodėl iš Vytauto Jurgio Meškos parko dingsta prieš 10 metų pastatytos skulptoriaus Stasio Žirgulio skulptūros. Būtent už humanistinių skulptūrų ciklo ilgametę parodą Birštono kurorto centrinės dalies kultūrinėse viešose erdvėse, už nuolatinį bendradarbiavimą su Birštono savivaldybe, idėjų sklaidą, Birštono garbės piliečio vardas 2020 metais buvo suteiktas dailininkui-skulptoriui bei visuomenės veikėjui Stasiui Žirguliui. Ir štai, po dešimtmečio skulptūros viena po kitos kurortą palieka.
Pasiteiravus apie minimus įvykius Birštono savivaldybėje buvo atsakyta, jog į šį klausimą atsakys Birštono savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo.

Po pokalbio su skyriaus vedėju, buvo gauti, anot Manto Michaliunjo, pamąstymai skulptūrų tematika:
„Norime pasidžiaugti, kad daugiau nei dešimtmetį vyksta Birštono savivaldybės bendradarbiavimas su skulptoriumi mecenatu prof. Stasiu Žirguliu. Nuo 2014 metų Birštono kurorte buvo eksponuojama paroda, tai ištisas kūrybinis humanistinių skulptūrų ciklas, atviras, skirtas visuomenei, autoriaus įvardintas Epochų aidu. Skulptorius kaip mecenatas savo lėšomis sukūrė šiuos kūrinius, sunkiuoju transportu atgabeno ir eksponavo Birštono kurorto centrinės dalies kultūrinėse viešose erdvėse. Ši esama ekspozicija iškeliauja į Kauno miesto viešąsias erdves, taip pat terminuotai parodai. Tačiau skulptorius mecenatas prof. Stasys Žirgulis padovanojo Birštono savivaldybei, paties autoriaus manymu, pačią vertingiausią iš šio ciklo skulptūrą pavadinimu Rugsėjis. Taip pat skulptorius informavo, kad bebaigiąs kurti kitą visiškai naują skulptūrų ciklą, kurį taip pat sutinka eksponuoti Birštono viešose erdvėse, tad, kai tik baigs kurti, keletą skulptūrų atgabens ir įrengs viešas ekspozicijas gan ilgiems metams, kaip ir buvo iki šiol. Tad norime dar kartą padėkoti skulptoriui mecenatui prof. Stasiui Žirguliui už ilgametį kurorto kultūrinės raiškos formavimą“.

Taip pat skaitykite