Birštono badmintono klubui – penkeri

paulius

Povilas Reibutis

Pastaruoju metu šalyje atgimstantis badmintonas tapo savotišku sveikatingumo ir aktyvaus poilsio mados akcentu. Populiarumą didina būtent mėgėjai, o ne profesionalai. Kas savaitę ne viename Lietuvos kampelyje vyksta badmintono varžybos. Šiame sąjūdyje dalyvauja ir Birštono badmintono klubo atstovai, kurie savo mėgėjišką veiklą pradėjo prieš penkerius metus.

Tiesa, oficialiai savo veiklą Birštono badmintono entuziastai įteisino prieš 4 metus. Klubo direktorius Paulius Jūras, paklaustas, kodėl jis pasirinko pats ir kviečia kitus įsilieti į badmintono bendruomenę, atsakė, jog tai labai buriantis sportas, prieinamas visų amžių grupėms, lavina ne tik fizinius, bet ir protinius sugebėjimus, turi aristokratiškų šaknų, o dar yra ir madingas.

bbk_logo

Visgi Paulius prisipažįsta, kad į klubo veiklą pritraukti mokyklinio amžiaus vaikus sudėtinga, bet dėl to daug dirbama. Aišku, pirmiausiai įtraukiami badmintoną pamėgusių tėvų vaikai, paskui vaikų draugai, tačiau procesas gana lėtas.

badm_BBK

2019 metais klubo nariai dalyvavo 32 turnyruose, savo įgūdžius tobulino stovyklose.

Pasak Pauliaus Jūro, norinčių žaisti badmintoną mėgėjų būrys didėja, bet tolimesnę plėtrą stabdo salės. Birštono badmintono klubo nariai kurorte gali sportuoti tik mažojoje gimnazijos salėje, bet ji labai maža, todėl dažniausiai treniruotės vyksta Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos salėje kartu su Prienų badmintono klubu.

IMG_1117

P. Jūras, kuris yra įgijęs badmintono trenerio kvalifikaciją, teigė, jog pradėti žaisti badmintoną niekada nevėlu, nes tai labai judrus žaidimas. Tiesa, išmokti techniškai žaisti reikia pasistengti. Ypač svarbu taisyklingai laikyti raketę, todėl klubo treniruočių metu naudojami rankos laikysenos prietaisai. Tai naujiena Lietuvoje, ir Birštono klubas pirmasis pradėjo šiuos prietaisus naudoti.

Klubas taip pat vykdo ir sveikatingumo programas, kurios susietos su badmintonu. Tai daroma Birštono savivaldybės, kuri finansavo šias programas, dėka.

Kalbėdamas apie badmintoną Paulius Jūras jautėsi taip, lyg būtų aikštelėje. Emocijos, noras išreikšti badmintono privalumus buvo begaliniai. „Badmintonas užima visą mano laisvalaikį ir ne tik“, ˗ teigė Birštono badmintono klubo direktorius, arba, tiesiog, badmintono entuziastas, kuris kviečia visus prisijungti prie bendruomenės.

Be jokios abejonės, badmintonininkai laukia daugiafunkcinio centro atidarymo. P. Jūro manymu, tuomet jie turės geresnes sąlygas šios sporto šakos populiarinimui

Taip pat skaitykite