Birštonietės dalyvavo Nacionaliniuose K. Donelaičio ,,Metų“ skaitymuose Vilniaus knygų mugėje

Vasario 20–23 dienomis Vilniuje vyko 15-oji tarptautinė knygų mugė. Jos metu buvo ne tik pristatomos knygos, leidyklos, vyko susitikimai su autoriais, diskusijos, renginiai, bet ir organizuoti išskirtiniai Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitymai. Savo jėgas išmėginti ir skaityti atskiras kūrinio ištraukas galėjo įvairių profesijų, įvairaus amžiaus ir iš įvairių Lietuvos vietovių atvykę žmonės, užsienio lietuviai. Renginį pradėjo šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pabrėžė, kad ir šiandien K. Donelaičio ,,Metai“ yra svarbūs, nes kviečia branginti savo kalbą, savo žemę, puoselėti lietuvybę.
Kūrinys buvo perskaitytas nuo pradžios iki pabaigos, be sustojimo. Skaitymuose dalyvavo daug žinomų šalies žmonių: Lietuvos sveikatos apsaugos  ministras Vytenis Andriukaitis, kultūros ministras Šarūnas Birutis, žurnalistė, TV laidų vedėja Edita Mildažytė, aktorius Andrius Bialobžeskis, poetas, vertėjas, Rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas, leidyklos ,,Tyto alba“ direktorė ir savininkė Lolita Varanavičienė ir daugelis kitų. ,,Metų“  ištraukos  taip pat buvo perskaitytos  ispanų, lenkų, graikų, vokiečių, esperanto kalbomis.
Skaitymuose dalyvavo ir Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė, kuri skaitė ištrauką iš „Pavasario linksmybių“, bei Birštono gimnazijos mokytoja Nijolė Juozaitienė, skaičiusi ištrauką iš „Rudens gėrybių“
Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitymai buvo skirti lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinėms paminėti. Skaitymų idėjos sumanytojas – Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis.

Parengta pagal Birštono viešosios bibliotekos informaciją

Taip pat skaitykite