Birštone šventiškai atidarytas „Nostra.lt-RKL“ sezonas ir pasiekta pergalė

Spalio 18 d. Birštono sporto ir sveikatingumo centre buvo didelis sujudimas. „Milastos“ krepšininkai žaidė pirmąsias „Nostra.lt-RKL“ čempionato B diviziono namų rungtynes su Alytaus SRC komanda. Į šventinį sezono atidarymą atvyko ne tik Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė su savo komanda bei Tarybos nariai, bet ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas, „Nostra.lt-RKL“ lygos prezidentas Vidas Butkus, „Nostra.lt“ atstovai ir, aišku, komandos sirgaliai. Po trumpo oficialaus sezono atidarymo prasidėjo rungtynės ir, sirgalių džiaugsmui, Birštono komanda iškart perėmė iniciatyvą ir po pirmojo kėlinio pirmavo 12 taškų skirtumu (23:11).

Bet antrajame kėlinyje Aurimo Liuizos auklėtiniai pradėjo „grybauti“, o Osvaldo Mačernio komanda kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino (30:30). Visgi, aikštelės šeimininkai po dviejų kėlinių išsaugojo penkių taškų persvarą (37:32).

Trečiojo kėlinio pradžioje Dominykas Jurgelionis padidino „Milastos“ persvarą iki 8 taškų, bet svečiai iš Alytaus labai greitai panaikino atsilikimą (42:42, 45:45). Ir tada prabilo Birštono komandos tolimoji artilerija. Matas Zutkis ir Andrius Gedminas įsūdė tritaškius (51:45), Ignas Bilinskas pelnė dvitaškį (53:49), o kėlinį užbaigė Ignas Pikas, pelnęs 5 taškus iš eilės ir padidinęs po trijų kėlinių komandos persvarą iki 7 taškų (58:51).

Ketvirtajame kėlinyje Birštono komanda vėl pagavo savo ritmą ir pradėjo tolti nuo varžovų (80:60), o rungtynes laimėjo 18 taškų skirtumu (85:67).

„Milastos“ gretose geriausiai žaidė Ignas Bilinskas (20 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 28 naudingumo balai). Dominyko Jurgelionio sąskaitoje 15 taškų. Birštono komandoje taškus pelnė visi 12 žaidėjų.

„Milastos“ strategas Aurimas Liuiza po rungtynių pasakė, jog toks banguotas komandos žaidimas – dėl atsakomybės: „Buvo sukurta graži sezono atidarymo šventė, atsirado jaudulys, nesinorėjo nuvilti sirgalių, ir žaidėjai perdegė. Bet laiku grįžome į žaidimą ir įveikėme varžovus“.

Tai buvo antroji Birštono komandos pergalė čempionato starte.