Birštone savaitgalį bus šviesu: laukia Kalėdų eglės ir aukščiausio apžvalgos bokšto įžiebimas, gatvėse – oreivių paradas

2021_Eglės įžiebimas_7

Su šūkiu „Gruodis šventinis mėnuo“ Birštonas pradeda gražiausių metų švenčių maratoną. Jau šį šeštadienį, gruodžio 10 d., 17 val. Birštone bus įžiebta Kalėdų eglė ir aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Kurorto gatves nušvies tradicinis oreivių paradas, lankytojus sveikins Kalėdų Senelis ir kiti pasakų personažai. 

Šiemet Kalėdų eglė Birštone bus įžiebta savaite vėliau nei kitose savivaldybėse. „Kaip ir visi, dėl padidėjusių elektros energijos kainų, taupome. Nors eglė šventiniu laikotarpiu švies trumpiau, bet efektingai. Kurorte šventinę nuotaiką kurs ir aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje – jis šeštadienį bus įžiebtas kartu su egle ir švies ne tik per šventes, bet ir kiekvieną dieną. Taigi, kurorte šviesos, jaukumo ir džiugių akimirkų netrūks“, – teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas iki šiol buvo apšviečiamas tik išskirtinėmis progomis. Pritaikius išmanų ir taupų LED apšvietimą, bokštas taps Birštono kelrode žvaigžde ir švies visomis savaitės dienomis: 6–8 val. rytais, 16–24 val. vakarais, o per Kalėdas ir Naujuosius metus – visą naktį.

Tradicinė Birštono 12 metrų aukščio žaliaskarė pasipuoš sidabriniais burbulais ir girliandomis, o šalia jos stovės net 2,5 metrų aukščio balerinos, šviečiančios arkos ir muzikinė dėžutė. Pasukus stebuklingos dėžutės raktelį, bus galima išgirsti gražiausias kalėdines melodijas, nusifotografuoti tūkstančio lempučių fone su šeima ir draugais. Birštono Kalėdų eglė bus įžiebta gruodžio 10 d. 17 val., o kurorto svečius ir gyventojus džiugins iki 2023 m. sausio 8 d.

Eglutės įžiebimo ceremonija prasidės kalėdiniu karavanu, kuris bus sudarytas iš šventiškai papuoštų elektromobilių ir Birštono kurorto simbolio – oreivių – kolonos. Elektromobiliai pasakų personažus, o vėliau ir Kalėdų Senelį, atveš tiesiai į šventės vietą – J. Basanavičiaus aikštę. Oreivių paradas kurorto gatvėmis padovanos įspūdingą ir tik Birštonui būdingą reginį – ugnies šou.  Prie Kalėdų eglės vaikus ir suaugusiuosius džiugins kalėdinio cirko direktoriaus ir jo pagalbininkų pasirodymas. Šventės metu mažuosius ir jų tėvelius nemokamai veš kalėdiniai elektrobusai.

Simboliškai eglutės įžiebimo šventė pradės ir šventinių renginių bei pasiūlymų kurorte maratoną. Birštone visą gruodį skambės kalėdiniai koncertai, vyks parodos ir spektaklių premjeros. Paskutinį metų vakarą Birštone vainikuos Merūno Vitulskio koncertas „Atvira širdimi“. Taip pat Naujuosius – 2023-iuosius – originaliai pasitikti kviečia kurorto sanatorijos ir SPA centrai.

2021_Eglės įžiebimas_6

Visą Birštono kurorto šventinių renginių ir pasiūlymų programą rasite čia.

Nuotraukų autorius – Paulius Grigaliūnas

Taip pat skaitykite