Birštone pagerbti ūkininkai

Lapkričio 25-ąją Birštone buvo švenčiama jau tradicine tapusi ūkininkų šventė. Šventiškai nusiteikusius svečius Karališkojoje rezidencijoje pasitiko kapela „Punelė“, vadovaujama Gintauto Šmito.

Ūkininkų šventę pradėjo ir susirinkusius pasveikino Birštono seniūnijos seniūnas Jonas Kederys. Pagerbti ūkininkų taip pat atvyko savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, Nacionalinės žemės tarnybos Prienų ir Birštono skyriaus vadovė V. Aleknavičienė. Savo ūkininkus pagerbė ir bendruomenių pirmininkai: Angelė Kederienė – Nemajūnų, Vijolė Skorodumovienė – Siponių krašto, Jolanta Mizgerienė – Matiešonių, Vytas Kederys – Birštono Vienkiemio.

Sveikinimo žodžius tarė ir merė Nijolė Dirginčienė. Ji pasidžiaugė ūkininkų darbštumu, uolumu ir dideliu noru dirbti žemę ir pateikė keletą faktų: Birštone įregistruota daugiau nei 600 žemės ūkio valdų, 320 ūkininkų ūkių, vidutinis ūkio dydis yra 6 ha, o 2011 m. žemės ūkio naudmenis ir pasėlius deklaravo 392 asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla. Didžiausi savivaldybės teritorijoje auginamų kultūrų plotai šiais metais buvo skirti žieminiams kviečiams (540 ha) ir vasariniams (350 ha). Vasariniai miežiai, žieminiai ir vasariniai rapsai auginami mažiau. Savivaldybėje 2 ūkiai užsiima ne tik augalininkyste, bet ir pieno gamyba. Bendrai juose laikoma apie 60 melžiamų karvių – tai pagrindinė tokių karvių banda savivaldybėje.

Buvo pagerbtos  Albinos ir Vinco Rukų, Violetos ir Alvydo Radvilų, Onos Valatkienės šeimos, išauginusius sūnus ūkininkus. Pasveikintas vyriausias  savivaldybės ūkininkas J. Tamulevičius, kuris  užsiima tradicine žemdirbyste – žemę dirba  arkliais. Sulaukęs garbingų 90 metų, senolis dar kupinas jėgų ir ryžto dirbti žemę.

Šiemet geriausias ūkininkas nebuvo renkamas, nes visi jie Birštonui vienodai svarbūs. Visi ūkininkai apdovanoti Birštono savivaldybės atminimo dovanomis.

Birštono seniūnijos seniūnas, kalbindamas ūkininkus, klausė: kaip pavyko savo sūnus prikalbinti dirbti žemę, ar sunku dirbti žemę, kada  jie planuoja didinti savo pieno ūkį, kaip  sekasi statyti naujus tvartus savo gyvuliams?

Patys ūkininkai pasidžiaugė, kad ir jų šeimų nariai myli žemę, be savitarpio supratimo ir palaikymo nebūtų ir ūkių.

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite