Birštone paaiškėjo trijų čempionatų – Lietuvos karšto oro balionų, vandens motociklų ir paplūdimio futbolo – lyderiai

Birželio 6-9 dienomis, Birštono kurorto šventės „Banguokim Birštone“ metu, netrūko įsimintinų sporto varžybų ore, vandenyje ir ant žemės. Čia vyko 32-asis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas, 20-asis vandens motociklų čempionatas bei 2024 m. „Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas, kurių metu paaiškėjo šių varžybų lyderiai.

Birštone jau penktą kartą vykusiame 32-ajame Lietuvos karšto oro balionų čempionate keturias dienas varžėsi 25 pilotai iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Kaip visada, permainingas oras šiek tiek koregavo varžybų planus – iš planuotų šešių varžybinių skrydžių įvyko 4, jų metu pilotai atliko 19 įvairaus sudėtingumo užduočių. Pirmoji vieta atiteko čempionato dalyviui Rokui Kostiuškevičiui, kuris pelnė 15 791 tašką, antrąją vietą užėmė Martynas Lyčius (14 331 taškas), o trečiąją – Vytautas Junevičius (14 040 taškų).

Pilotai varžėsi dėl Lietuvos čempiono vardo, pagrindinio prizo ir reitinginių taškų, kurie lems kitų metų Lietuvos rinktinės sąrašą. Pasak renginio organizatoriaus, oreivių klubo „Audenis“ vadovo Žydrūno Kazlausko, šiųmetis čempionatas pasižymėjo pakankamai palankiu oru, todėl varžybų dalyviams buvo galima paskirti sudėtingas užduotis, kurias jie atliko itin profesionaliai. Kai kurių skrydžių metu buvo atlikta iki šešių užduočių. Taip pat, kurorte sukurtas įspūdingas reginys, į dangų kylant dešimtims karšto oro balionų.

Šeštadienį ir sekmadienį Nemuno atkarpoje ties Birštonu vyko atviro, jau 20-tojo Lietuvos vandens motociklų Aquacross čempionato pirmasis etapas, kuriame startavo 11 skirtingų klasių bei galingumo motociklų su beveik 60 dalyvių. 

„Pirmajame etape sulaukėme svečių iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos. Nėra abejonių, kad tokia jauki ir svetinga Nemuno pakrantė buvo viena priežasčių jiems čia atvykti. Tapome didelės ir skambios kurorto šventės dalimi – padarėme viską, kad ne tik daugiatūkstantinė publika, bet ir Nemuno vandenys galingai užbanguotų“, – pasibaigus varžyboms kalbėjo  Lietuvos vandens motociklų sporto federacijos prezidentas Tomas Gurkšnys.

Tarp galingiausiųjų „Runabout GP1“ klasėje užtikrintai nugalėjo Lenkijos čempionas Andrzej Wisniewski. „Runabout GP2“ varžovus pranoko ir laimėjimu sezoną pradėjo Egidijus Kirilevičius. „GP4“ kategorijos laimėtoju tapo estas Arti Mölter, o moterų klasėje Birštono taurę į Estiją išsivežė tituluota šio sporto meistrė Carmen Roosmaa.

Birštone antrus metus iš eilės vyko ir „Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato atidarymas (I etapas). Įprastai  šį čempionatą sudaro trys etapai, vykdomi skirtinguose Lietuvos miestuose. Savaitgalį čempionate dalyvavo šešios komandos iš Vilniaus, Kauno, Kupiškio, Mažeikių, Panevėžio ir Panevėžio r. Po įnirtingų varžybų pirmojo etapo rezultatai pasiskirstė taip: BSC Igol – PFK Panevėžys 2:1; PFK Panevėžys – BSC Kaunas 1:2; FC Narjanta – Olimpo SC 8:2; BSC Kaunas – BSC Igol 5:0; FC Narjanta – PFK Panevėžys 10:4; BSC Igol – Olimpo SC 5:3.

Čempionate labiausiai sekėsi BSC „Kaunas“ ir Kupiškio „Narjanta“ komandoms, kurios laimėjo dvejas žaistas rungtynes. Po visų trijų etapų, paaiškėjus laimėjusiai komandai, Lietuvos paplūdimio futbolo čempionai įgis teisę atstovauti Lietuvai „European Beach Soccer Winners Cup“ varžybose, kuriose varžosi pajėgiausios Europos paplūdimio futbolo komandos.

Taip pat skaitykite