Birštone išdalinti Lietuvos karšto oro balionų čempionato apdovanojimai

Vytautas Junevičius, Rokas Kostiuškevičius, Martynas Lyčius

Birželio 7–9 dienomis Birštone vyko XXXII Lietuvos karšto oro balionų čempionatas „Birštono taurė 2024“, kuriame dalyvavo 21 pilotas iš trijų šalių. Tarp jų ir keturi mūsų kraštiečiai: Vytautas Junevičius, Ignas Kazlauskas, Laurynas Žurauskas ir Dovydas Vaitkevičius.

Per tris dienas buvo atlikta 19 užduočių, kuriose lyderiavo net 10 pilotų. Daugiausiai užduočių laimėjo Rokas Kostiuškevičius (4), kuris ir tapo čempionato nugalėtoju (15971). Po 3 užduotis laimėjo Vytautas Junevičius, kuris bendroje įskaitoje užėmė 3-iąją vietą (14040) ir Denis Dawidziuk (6-oji vieta). Arnis Mikelsons (18) ir Ignas Kazlauskas (5) laimėjo po dvi užduotis. Po vieną užduotį laimėjo Vytautas Sviderskis (4), Valerij Machnorylos (7), Dovydas Vaitkevičius (9), Romanas Mikelevičius (13) ir Dovilė Naujokienė (21).
Stabiliai visose užduotyse sudalyvavęs Martynas Lyčius bendroje įskaitoje užėmė antrąją vietą.
Kraštiečiai Laurynas Žurauskas užėmė dešimtąją, o Dovydas Vaitkevičius – devintąją vietas.
Čempionate dalyvavo keturios moterys – Dovilė Naujokienė, Ieva Škėle (Latvija), Renata Narbute ir Kristine Vevere (Latvija). Tarp jų geriausiai sekėsi Kristine Vevere. Latvijos pilotė užėmė 12-ąją vietą.

Pasak Birštono savivaldybės administracijos direktorės Jovitos Tirvienės, čempionatas kurorto šventei sukūrė išskirtinumą ir daug nepakartojamų akimirkų.
Oreivių klubo „Audenis“ prezidentas  Žydrūnas Kazlauskas organizatorių vardu pasidžiaugė, jog čempionatas praėjo sklandžiai ir padėkojo visiems prisidėjusiems prie jo organizavimo.
Čempionato prizininkams buvo įteikti Ilonos Junevičienės sukurti prizai. Visi čempionato dalyviai gavo rėmėjų dovanas.