Birštone atidaryta privati meno galerija

IMGP8451Rugpjūčio 23 d. Birštone, Druskupio g.1, išparduotuvės „Butikas“ patalpose buvo atidaryta Astos Damynaitės meno galerija.

Iškart pasakysiu, jog kvietimas į galerijos atidarymą sukėlė ne vieną klausimą.

Pirmiausiai norėjosi sužinoti, kokie tai žmonės, kurie yra pasiruošę investuoti į paslaugą, negarantuojančią pastovių pajamų? Antra, pasidžiaugiau, kad kurorte atsiras dar viena vieta, kur bus galima eksponuoti menininkų darbus.

Į atidarymą vėlavau, bet, mano laimei, oficialioji ceremonija prasidėjo ką tik man atėjus. Įėjęs į pastatą, kuriame įsikūrė galerija, buvau gerokai nustebintas, nes eiti į ją teko per šiuolaikiškai įrengtą parduotuvę, į kurią tikrai norėtųsi užsukti dar kartą.

Pati galerija taip pat sukėlė daug pozityvių minčių, nes buvo jauki, šviesi ir tikrai tinkama eksponuoti meno kūrinius.

Pirmajam įspūdžiui sustiprinti taip pat gerai buvo parinkti darbai – įvairių autorių akvarelės paveikslai ir Loretos Šulgaitės-Kvietkauskienės keramikos dirbiniai.

Galerijos savininkė A. Damynaitė sakė, jog už galimybę verstis šia veikla ji dėkoja vyrui Nerijui Kilmanui ir  idėjos palaikytojui Remigijui Janušaičiui.

Kalbėdama su šio straipsnio autoriumi, Asta, atsakydama į klausimą apie idėjos atsiradimą, atsakė, jog norėjosi sukurti ką nors mielo sielai: „Ne vienerius metus lankau dailininkų kursus pas Remigijų Janušaitį, pati mėgstu tapyti. Galerija – tai savotiškas mano troškimų išsipildymas“.

IMGP8366N. Kilmanas santūriai, bet aiškiai leido suprasti, jog jis gyvena ir dirba tam, kad jo mylimoji jaustųsi laiminga, o galerija – tai tik nedidelis žiupsnelis jos svajonių išsipildymui.

Smagu ir tai, jog kurorte verslą bei meno erdves kuria ir Prienų rajono gyventojai, o galerijos atidaryme dalyvavo meno mylėtojai iš Birštono, Balbieriškio, Prienų, Alytaus, Kauno. O gal ir iš kitų šalies vietovių, nes ne visus atidarymo ceremonijos svečius asmeniškai pažinojau.

Adresą Druskupio g. 1 (Birštonas) verta įsiminti, nes išparduotuvėje „Butikas“ ir Astos galerijoje būsite maloniai nustebinti.

Vidmantas Venclovas

Taip pat skaitykite