Birštone aptarta irklavimo bazės ateitis

Liepos 16 d. Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė susitiko su Lietuvos sporto universiteto vadovais – rektoriumi Albertu Skurvydu ir kancleriu Mindaugu Balčiūnu. Pasak N. Dirginčienės, susitikimas vyko abiejų šalių iniciatyva.

Savivaldybės vadovė akcentavo, jog pirmiausia kurorto visuomenę domina irklavimo bazės ateitis ir smagu, jog buvo išsakytas tvirtas „taip“ bazės išsaugojimui.

plakatas-1

Pasak merės, LSU vadovai taip pat palaikė bendradarbiavimo ir glaudesnių ryšių iniciatyvą. Kurorto Taryba norėtų, kad po irklavimo bazės rekonstrukcijos joje galėtų vykti ir studijos. Taigi buvo paliestas LSU filialo Birštone steigimo klausimas.

Tiesa, merė N. Dirginčienė nepanoro atskleisti bendros bendradarbiavimo sutarties niuansų, bet pabrėžė, jog Tarybai sutarties projektas bus pateiktas rugpjūčio mėnesio posėdyje.

Primename, jog Birštono sporto centras šiuo metu naudojasi tik elingo patalpomis, kur laiko valtis ir katerį. Irkluotojai neturi galimybių naudotis dušais ir kitomis bazės patalpomis, kurios reikalingos ne tik treniruočių, bet ir varžybų metu.

Sporto centro direktorius Saulius Smailys naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog irkluotojai fizinio pasiruošimo treniruotes vykdo sporto klube „Ąžuolas“ ir SC patalpose.

LSU kancleris Mindaugas Balčiūnas, patvirtinęs susitikimo faktą, pasakė, jog universitetas turi nemažai planų irklavimo bazės atžvilgiu. Pasak kanclerio, norima kuo skubiau atgaivinti ir ten ugdyti aukšto meistriškumo irkluotojus, nes labai aktualu išsaugoti esamą įdirbį, įrengti 3 žvaigždučių viešbutį su sanatorinėmis paslaugomis ir perkelti į Birštoną dalį akademinio ugdymo, kuris susietas su sveikatingumu ir sanatorine reabilitacija.

Unknown-2

Anot M. Balčiūno, ši akademinio ir komercinio objekto vizija pristatyta ir Premjerui. Rekreacinis turizmas yra šio stabiliai augančio kurorto ir regiono ateitis, todėl LSU vadovybė nori pritaikyti turizmo infrastruktūrą šiai vizijai įgyvendinti.

Bendradarbiavimas su kurorto Taryba yra neišvengiamas dalykas, norint pasiekti kuo geresnių rezultatų. LSU planuose – renovuotoje bazėje įsteigti ir trečiojo amžiaus universitetą.

 

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite