Birštone akcija „Ačiū, Lietuva“ virto šurmulingu renginiu

IMGP2623

Vidmantas Venclovas

Vyriausybės sugalvota akcija, kurios tikslas pasakyti ačiū visiems, kurie prisidėjo suvaldant koronaviruso infekcijos plitimą, Birštone virto šurmulingu renginiu, kuriame buvo simboliškai atšvęsta Vaikų gynimo diena ir padėkota įmonių darbuotojams, padėjusiems užtikrinti karantino rekomendacijas.

Tai ir biudžetinių įstaigų darbuotojai, ir verslo atstovai. Buvo padėkota ir Prienų ligoninės vadovybei už bendradarbiavimą Karščiavimo klinikos ir žmonių testavimo veiklose. 

Birštono merė Nijolė Dirginčienė pasidžiaugė, jog Birštone iki šiol nebuvo nei vieno susirgimo koronavirusu atvejo ir išsakė viltį, kad karantino sąlygų švelnėjimas padės kurortui grįžti prie įprasto gyvenimo. 

Simboliška, kad susirinkusiems į akciją Birštono gyventojams ir svečiams koncertavo vaikai ir jaunimas. Taip pat buvo smagu stebėti, jog žmonės stengiasi laikytis atstumo ir buvo korektiški vieni kitų atžvilgiu. 

Reikia priminti, jog šiais metais Birštono miesto šventės, kuri pritraukia dešimtis tūkstančių turistų, nebus. Bet kurorto valdžia visgi planuoja kamerinius kultūrinius ir sporto renginius, bet skirtingose vietose ir ne ilgesnius nei pusės valandos trukmės.

Visi birželio 13–14 d. renginiai bus organizuoti atvirose erdvėse. Pagrindinis dėmesys bus skirtas vaikams ir sveikatingumui. Pasak Birštono kultūros centro direktoriaus Zigmo Vileikio, savaitgalio renginiai bus neįprasto formato. Tai pučiamųjų orkestro, Kauno lėlių teatro, bardų ir mėgėjų kolektyvų pasirodymai J. Basanavičiaus aikštėje, aikštelėje šalia „Tulpės“ sanatorijos, prie sanatorijos „Versmė“ fontano ir Kurhauze. Ir aišku, anot Z. Vileikio, Šv. Antano atlaidai bei parodų atidarymas.

Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys sakė, jog birželio 13–14 dienomis kurorto sporto aikštynuose vyks futbolo, krepšinio ir teniso varžybos. Tapo aišku, jog Birštone bus tyliau, nes nebus motorlaivių varžybų.

O birželio 6 d. nuo 16 val. futbolo aistruoliai jau galės Birštono stadione stebėti draugiškas futbolo rungtynes tarp Birštono-Prienų „Nemuno“ ir FK „Smalininkai“ (Vilnius) komandų.

Taip pat skaitykite