Birštonas vienai dienai virto šalies gimnastikos sostine

fb-69

Lietuvos asociacija „Gimnastika visiems“ š. m. gegužės 21 d. Birštone sukvietė gimnastikos bei šokio entuziastus į uždegančiu šokiu, energija, muzikos skambesiu ir pavasario dvelksmu alsuojančią šventę – GIMNASTIADĄ. Tai vienas spalvingiausių, nuotaikingiausių ir gražiausių sporto renginių, skirtų tiek jaunam, tiek ir vyresnio amžiaus dalyviui, į kurį susirenka įvairių šalies miestų ir miestelių šokių, aerobikos, gimnastikos kolektyvai, žiūrovus stebinantys išradingumu, kūrybingumu,  meistriškumu ir dovanojantys puikias emocijas bei gerą nuotaiką.

Šiemet vykusi gimnastiada, organizuojama jau vienuoliktą kartą. Ši šokio ir gimnastikos šventė-konkursas yra ypatingai laukta. Dėl visą pasaulį supančiojusių COVID-19 pandemijos suvaržymų XI-osios Lietuvos gimnastiados datą teko keisti net kelis kartus. Todėl Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ (LAGV) prezidentė Vilma Povilionienė nuoširdžiai dėkoja Birštono miesto savivaldybei už kantrybę ir suteiktas puikias sąlygas sklandžiam festivalio vykdymui, o vadovams dėkoja, atvežusiems savo grupes į Birštoną daugiau nei 650 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Kėdainių, Druskininkų, Mažeikių, Telšių, Šilutės, Joniškio bei kitų miestų ir rajonų. Įspūdingoje programoje – daugiau nei pusė šimto konkursinių pasirodymų iš daugiau nei trisdešimties  įvairių klubų, studijų ar kitų įstaigų.

Iš Lietuvos gimnastiadų istorijos. Su pirmuoju pavasario mostu, pirmaisiais pavasario žiedų šypsniais, vieversio giesme ir vis anksčiau patekančia saule Lietuvoje kas antri metai į vieną būrį susirenka tie, kurie savo laisvalaikį, pomėgius ar darbą sieja su judesiu, gimnastika, šokiu ir muzika.

Atvertus I Lietuvos gimnastiados istorijos puslapį išvystame: 2001-ieji, Druskininkai, „Nemuno“ sanatorija. Neatsitiktinai Lietuvos gimnastiadų krikštatėviu pasirinktas Druskininkų kurortas – juk čia Karolio Dineikos dėka gimė Lietuvos kūno kultūros ir dvasinės sveikatos sąjūdis. Tąsyk į kurortą susirinko daugiau kaip 300 dalyvių. Atsisveikinant su svetingais druskininkiečiais šventės dalyviai išgirdo netikėtą kvietimą kitąmet grįžti į seniausią ir didžiausią Lietuvos kurortą. Praėjus vieneriems metams gimnastiada ir vėl šurmuliavo M.K.Čurlionio pamiltame mieste, naujame sporto centre. II Lietuvos gimnastiada buvo pripažinta geriausiu 2002 m. šalies renginiu, skirtu Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. III gimnastiada žiūrovus žavėjo dalyvių išradingumu ir kūrybingumu, o kai kurie pasirodymai prilygo mažiems spektakliams.  IV gimnastiada, kurios šūkis buvo „Judėkime sveikatos labui“, kaip ir visos ankstesnės, vyko Druskininkuose ir išsiskyrė dalyvių gausa (daugiau kaip 700 dalyvių) bei įspūdingais masiniais pasirodymais. Asociacijos „Gimnastika visiems“ organizuojama V gimnastiada, kurioje susilieja sportas ir menas, buvo patikėta Kaunui (2008 m.), VI – Šiauliams (2010 m.). Abu renginiai jų dalyviams bei žiūrovams padovanojo daug puikių emocijų, nepamirštamų įspūdžių ir gerą nuotaiką… Ankstyvą 2012 m. pavasarį VII gimnastiados dalyvius sveikino svetinga Dzūkijos sostinė – Alytus. Renginyje dalyvavo daugiau nei 40 kolektyvų iš visos Lietuvos, o didžiausių simpatijų sulaukė vyriausios šokėjos. Nors 2014 m. kovo 29 – ąją metų šalies kultūros sostine tapusiame Panevėžyje netrūko renginių, miesto kultūros ir sporto centras vos talpino VIII gimnastiados dalyvius ir nuotaikingai bei pakiliai nusiteikusius žiūrovus. Tiek šiame renginyje, tiek ir dar po dviejų metų Kėdainių naujoje arenoje vykusioje IX gimnastiadoje žiūrovus ir organizatorius stebino atskirų kolektyvų pasirodymų meistriškumas. X – oji jubiliejinė Gimanstiada sugrįžo į Gimanstiadų lopšiu tapusius Druskininkus.

Pradėjusi savo istoriją Druskininkuose, apkeliavusi Kauną, Šiaulius, Alytų, Panevėžį ir Kėdainius, atvyksta į Birštoną.  XI–oje gimnastiadoje, buvo išties jauku, šilta ir gera, kaip namie. Visi  apsilankę išgražėjusiame Birštone kvėpavo ne tik tyru oru, bet ir gimnastiados dvasia.

P.s. I vyko 2001 m.,  II  2002 m., toliau kas du metus, išskyrus XI (keturi metai po X-osios – dėl COVID-19 pandemijos suvaržymų renginio datą teko keisti kelis kartus).

Renginys yra viena iš projekto Judėjimo džiaugsmas su „Gimnastika visiems“ bendrai finansuojamo Sporto rėmimo fondo lėšomis (Nr. SRF-FAV-2019-1-0216) veiklų.

Taip pat skaitykite